Wiadomości z Świętochłowic

Ktoś przejął profil facebookowy Urzędu Miasta – sprawa trafiła na policję

 • Dodano: 2018-12-06 12:00, aktualizacja: 2018-12-06 13:11

Wczoraj wieczorem podczas protestu zorganizowanego przeciw zmianom w funkcjonowaniu przedstawień teatralnych przy Centrum Kultury Śląskiej została na profilu facebookowym Urzędu Miasta w Świętochłowicach opublikowana relacja na żywo bez zgody i wiedzy pracowników magistratu.

Na nagraniu widzimy Dawida Kostempskiego, byłego prezydenta, oraz Grzegorza Kempińskiego, pomysłodawcę i organizatora Teatru ŚwiętochłOFFice, z którym nowa ekipa rządząca miastem nie zamierza dalej współpracować – o czym pisaliśmy w artykule Spór o kulturę w mieście - protest i debata w CKŚ.

Transmisja była przeprowadzona z urządzenia mobilnego prawdopodobnie przez jednego z byłych pracowników Urzędu Miasta. Film  zostanie prawdopodobnie usunięty kiedy tylko biuro prasowe przejmie kontrolę nad profilem.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy przypuszczać, że w sposób nieuprawniony korzysta w tej chwili z tego profilu jeden z byłych pracowników Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Czy ta teza polega na prawdzie potwierdzą uprawnione do tego służby. Trwają prace zmierzające do ustalenia tego, w jaki sposób mogło dojść do takiej sytuacji. Oczywiście zostaną wyciągnięte należyte konsekwencje – mówi Katarzyna Tomczyk, rzeczniczka prasowa świętochłowickiego magistratu.

Obecnie wspomnianym profilem facebookowym administruje osoba do tego nieuprawniona, z kolei pracownicy urzędu nie mają dostępu do tego konta.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger w swoim poście na Facebooku wskazuje, że profil UM był administrowany m.in. przez właściciela firmy, byłego informatyka urzędu, a to co się dzieje jest efektem goryczy po politycznej porażce Dawida Kostempskiego w minionych wyborach, z czym część osób nie może się pogodzić.

Komentarze (41)    dodaj »

 • Chlebek bozy

  Major Suchodolski na prezydenta!

 • Mała Myszka

  "Pozdrowienia" dla Beatki co to ludziom wciska szmatki.Apropos hejterko, Przedszkolance z kilkoma fakultetami do pięt nie dorastasz

 • Rt

  O co kaman?

 • O co chodzi ?

  Konto na Facebooku chyba nadal "przejęte". Piszą właśnie, że nie ma i nie będzie rewitalizacji Kaliny.

 • skovi

  Kostępski został wybrany na radnego, sam się nie wybrał. Będzie teraz punktował Begera i jego nieudolność i dobrze.

 • antyPO

  Kontrola (bardzo krytyczna w razie potrzeby) poczynań Prezydenta (władzy wykonawczej) jest PODSTAWOWĄ i NAJWAŻNIEJSZĄ rola KAŻDEGO radnego (władzy ustawodawczej). Mam nadzieję, że będą o tym pamiętali także radni popierający w tej kadencji Prezydenta. Ostatnie czego potrzebuje Prezydent Daniel Beger, no i przede wszystkim my mieszkańcy, to Rady Miejskiej złożonej z grona "biernych, ale wiernych" potakiwaczy. Co do "punktowania Begera i jego nieudolności" przez radnego Dawida Kostempskiego, to oczywiście bardzo dobrze, jeśli tak będzie. Jednak ELEMENTARNA PRZYZWOITOŚĆ wymagałaby, żeby to Pan ex-Prezydent najpierw wyjaśnił wszelkie "wątpliwości" pozostałe po Jego rządach. Należałoby zacząć od rozwiania wszelkich wątpliwości co do miejsca zamieszkania radnego Dawida Kostempskiego (przy okazji też radnego Bartosza Karcza). Panowie D. Kostempski i B. Karcz są z wykształcenia prawnikami, więc zapewne znacznie lepiej ode mnie wiedzą, że według NSA "Zameldowanie i mieszkanie mają odrębne znaczenie. Nie można utożsamiać miejsca zamieszkania z miejscem zameldowania na stały pobyt". Dana osoba mieszka tam, gdzie znajduje się jej "centrum życiowe", gdzie "koncentruje swoje codzienne sprawy", gdzie "prowadzi gospodarstwo domowe i wykonuje czynności dnia codziennego". Dotychczas tkwiłem w "mylnym błędzie", że tak rozumianym "miejscem zamieszkania" dla p. D. Kostempskiego i dla p. B. Karcza na pewno nie są Świętochłowice.

 • lala

  Kiedy im obiorą możliwość pełnienia funkcji radnego w mieście, w którym nie mieszkają? Nie rozumiem czemu niektórzy tak jawnie mogą łamać prawo i nic, a inni ścigani są i gnębieni za byle pier..ołę...

 • Poradnia

  A za co ciebie los gnębi biedna kobieto??żalenie się na necie nie pomoże..trzeba isc do specjalisty

 • Mucha nie siada

  To sprawa dla ABW.Nurek w dziupli nawali do galot

 • Adam

  Kostem won ze świon I reszta debili jego przydupasow.

 • leopold

  Patrząc na sprawność z litości nie wymienię kogo można też założyć ,że ktoś odjedzie spod UM tym feralnym VW, albo nafajda na fotel naczelnika!!! Mamo, mamo!!! A Franek mnie pluje!!! Jazda po bandzie z zawiązanymi oczami i zielonym listkiem na szybie!!!

 • Poeta

  Jakie miasto taka kultura..jak by powiedział klasyk..

 • leopold

  To wszystko to małe miki. Najgorsze jest to ,że nowy Prezydent jest cały czas w defensywie , cały czas goni za jakimś przebiegłym króliczkiem pociąganym przez upadłego Dawida!!! Mam niestety narastające odczucie ,że w miejsce POmyjowego kombinatora i nomenklaturowego aparatczyka mamy nieudolną niedojdę szczerze i bezgranicznie zaskoczoną zdobytym stanowiskiem. Jak ten osioł co mu w żłoby dano itd itp!!!

 • do leopolda

  chopie, jak potrzebujesz krwi to do rzeźni

 • Krzysiek

  Przepraszam że nie w temacie ale mam pytanie do mieszkańców Świętochłowic czy widzieliście jak mamy pięknie przystrojone miasto w dekoracje świąteczne a zapach żywej choinki czuć od Gazowni po samo Chebzie

 • Kuba

  A na kiego grzyba Ci te dekoracje, skoro cały wieczór przepierdzisz w fotelu przed komputerem/telewizorem?

 • ech

  Chorzów też jeszcze nie ma i co??

 • leopold

  Jak się ogarnie ten nowy to w styczniu już pewno będą dekoracje - tak pod koniec. Ale czekaj spokojnie!!! To już tak jest jak człowiek nawiedzony chce się zajmować wszystkim to z reguły nie robi nic i z niczym nie wyrabia!!! Wieczorem zasiada w swoim foteliku i ze zdziwieniem podsumowując kolejny dzień zauważa ,że pomimo zadyszania i umachania - nic!!!! NIC!!! znowu NIC nie zrobił. Z mocnym postanowieniem dalszego takiego zapirdz....nia dla ludności i ludzkości kładzie się spokojnie spać!!! I od rana do roboty!!!

 • Czytelnik

  Zajmij się jakąś porządną robotą portalowy głupku. Co dzień,co artykuł to ten imbecyl wylewa tu te swoje mądrości życiowe! Wypełznij ze swej nory biedny człowieczku i pooddychaj świeżym powietrzem,może to pomoże na twój chory łeb.

 • leopold

  Fajnie, że zabrałeś głos wyjątkowo merytoryczny jak na chama przystało.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również