Wiadomości z Świętochłowic

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu!

  • Dodano: 2020-04-06 09:45

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Obostrzenia w tym zakresie będą obowiązywały do 11 kwietnia br. włącznie. Zamknięte pozostają też parki narodowe. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe - czytamy w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Resort środowiska poinformował, że decyzja ta została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Ostatnie dni pokazały bowiem, że mimo próśb i apeli wciąż są osoby, które wykorzystują czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.  

- W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Środowiska.


Źródło: Redakcja / Lasy Państwowe

Komentarze (3)    dodaj »

  • zefel

    Za to w Chropaczowie zaczęło się jeżdżenie na quadach i motorach crosowych

  • leśniczy

    Po Ajske zawsze jeździli, także dzisiaj

  • eggg

    To lasom wyjdzie na plus. Trochę odżyją, czas godowy dla niektórych gatunków przebiegnie spokojniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również