Wiadomości z Świętochłowic

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadpodstawowych

  • Dodano: 2021-05-10 08:15, aktualizacja: 2021-05-10 06:30

Od poniedziałku, 10 maja ruszają lekcje przedsiębiorczości dla uczniów klas 2 szkół ponadpodstawowych, zorganizowane przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Referatem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz Miejskim Zarządem Oświaty.

Lekcje przedsiębiorczości odbędą się w ramach zajęć ponadprogramowych w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, II  LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja oraz Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach.

Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Spotkania dedykowane są uczniom, którzy w ciągu najbliższych lat będą podejmować aktywność związaną z rozwojem własnych kwalifikacji oraz wyborem ścieżki zawodowej.

Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się bliżej możliwościom prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub społecznej, a także poznać warunki, jakie należy spełnić, by móc realizować projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również