Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Lipiny: Impreza po naszymu, czyli po śląsku w SP 19

  • Dodano: 2017-09-29 15:00, aktualizacja: 2017-09-29 17:03

W Szkole Podstawowej nr 19 w dzielnicy Lipiny odbył się coroczny Dzień Śląski. Nie zabrakło pląsów, wspólnego biesiadowania, a przede wszystkim występów po naszymu, czyli po śląsku.

W tym roku uczniowie przygotowali krókie prezentacje na temat wylosowanego wcześniej miasta leżącego na terenie województwa śląskiego np. Bytomia, Ustronia czy Bielska-Białej. Rodzice oraz mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o ich historii, jej atrakcjach, herbie czy patronie.

Naszym celem jest integracja, nie tylko rodziców, uczniów i nauczycieli, ale także mieszkańców dzielnicy Lipiny. Chodzi też oczywiście o zabawę i pogłębianie wiedzy o naszym regionie. Zapraszamy  do przyłączenia się do nas, jesteśmy pod szkołą do godziny 17.00 - zachęcała Anna Kornas, wychowawca jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 19 im B. Chrobrego

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

W programie znalazły się zabawa z wodzirejem, konkurs wiedzy o Śląsku oraz mityng sportowy. Dla uczestników zabawy przygotowano także śląskie jadło, smakołyki z grilla oraz domowe wypieki. 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.