Wiadomości z Świętochłowic

Literacki spacer po Świętochłowicach śladami bohaterów powieści Roberta Ostaszewskiego

  • Dodano: 2021-09-09 09:15

W środę, 15 września, w Świętochłowicach odbędzie się literacki spacer śladami bohaterów powieści Roberta Ostaszewskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wyrusz na spacer śladami powieści „Ukochaj na śmierć”

Robert Ostaszewski to mieszkający w Krakowie prozaik, felietonista i krytyk literacki. Jest autorem powieści kryminalnych takich jak: „Zginę bez ciebie” (2016), „Zabij ich wszystkich” (2019) i „Ukochaj na śmierć” (2020). W najbliższą środę, 15 września, pisarz zabierze świętochłowiczan w podróż śladem swojej powieści „Ukochaj na śmierć”. Wycieczkę z udziałem autora poprowadzi Monika Kassner, także znana pisarka, która już wielokrotnie występowała w roli świętochłowickiego przewodnika.

Przypomnijmy, że akcja powieści Ostaszewskiego rozgrywa się w Świętochłowicach.

- Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś, czego nawet on nie mógł przewidzieć. Będzie musiał poznać zarówno mroczną historię Świętochłowic, związaną z komunistycznym obozem koncentracyjnym Zgoda, jak i równie ponurą współczesność mieszkańców tego podupadającego śląskiego miasta. A do tego okiełznać podkomisarz Łukowską, która została zesłana do Katowic za liczne grzechy. I szczerze nie znosi Śląska, tak samo jak nowych kolegów – czytamy w informacji prasowej opublikowanej na stronie wydawnictwa Świat Książki.

Zbiórkę zaplanowano na godz. 17.00 pod Urzędem Miejskim w Świętochłowicach (ul. Katowicka 54). Jak podkreślą organizatorzy, dla najbardziej aktywnych uczestników będą czekać nagrody książkowe. Udział w wydarzeniu jest darmowy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również