Wiadomości z Świętochłowic

LXVIII sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2023-02-16 06:00, aktualizacja: 2023-02-16 06:07

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Bartosz Karcz informuje o zwołaniu LXVIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 23 lutego 2023 r. (czwartek) o godz. 9:30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Sesja będzie transmitowana online na stronie https://swietochlowice.sesja.pl/.

Porządek obrad LXVIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołów z obrad LXV sesji Rady Miejskiej z dnia 19 grudnia 2022 r., LXVI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 12 stycznia 2023 r. oraz z LXVII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 6 lutego 2023 r.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
 4. Sprawozdania z działalności komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zabezpieczenia przeciwpowodziowego Miasta Świętochłowice.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr L/392/21 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 25 listopada 2021 roku w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinasowanie realizacji zadania pn. ”Poprawa Jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice – remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności”.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LXV/513/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2023 – 2042.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LXV/514/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2023 rok.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych w roku 2023.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Świętochłowice.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/104/11 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie nadania Statutu ,,Zespołowi opieki nad dziećmi w wieku do lat 3” Miasta Świętochłowice.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXX/261/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 7 września 2020 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka, maksymalnej opłaty za wyżywienie oraz określenia warunków zwolnienia od ponoszenia opłat w żłobkach i klubach dziecięcych utworzonych przez Gminę Świętochłowice.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach chronionych.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany załącznika do uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego “Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2019 – 2023.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie podwyższenia kryteriów dochodowych uprawniających do przyznania świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności w ramach wieloletniego rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób i rodzin objętych wieloletnim rządowym programem “Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LIII/423/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 27 stycznia 2022 r. w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia jej składu osobowego i zakresu działania.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LIII/424/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 27 stycznia 2022 r. w sprawie powołania komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochowach, ustalenia ich składów osobowych i zakresu działania.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany przedstawiciela Gminy Świętochłowice w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie oddelegowania radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochłowicach na 2023 rok.
 22. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 23. Interpelacje i zapytania radnych.
 24. Wolne wnioski i oświadczenia.
 25. Zakończenie sesji.

Komentarze (32)    dodaj »

 • Ula

  Co z węglem i drewnem? W ops nic nie dają k…. m…..

 • M....M

  ...OPS chyba nie jest adresatem pretensji ?

 • Hammer369

  Kiedy Karcz i Kostempski zwròcą mieszkańcom zdefraudowany majątek. Kiedy przeproszą wyborcòw za kłamstwa i oszustwa których się dopuścili. Kiedy zapadną wyroki w ich sprawach ??? Czekamy ...

 • Joasia z obrony demokracji

  Przeproszą....phiiii oni się odgrażają że jak wrócą to ludzie będą rozglądać się za robotą. Tak jak ostatnio. Ludzie za 2000 a szlachta z Mikołowa za wielokrotność tego.

 • Adaś T.

  Sonia, przestań już, przecież kochasz się w Dawidzie

 • fąfel

  Bezradny i milczący bawej to wielka porażka. Przejście do oskarżonego karcza to twój polityczny koniec.

 • Z. M.

  Bawej to taka chorągiewka, wcześniej tańczył z Begerem teraz z Karczem. Takich właśnie mamy radnych.

 • Ty

  Żaba wie co robi - chop zawsze wiedział

 • Mieszkanka

  Czy to nasi radni rozdawali w tłusty czwartek pączki z biedry na deptaku? Ciekawe czy swoje dzieci też by nakarmili tym syfem? Chcą zbudować dobry wizerunek produktem najgorszej kategorii. Pączki z takim składem powinny być wycofane ze sprzedaży. Myślałam, że radni to taka elita która sprawuje pieczę nad miastem, dopilnowuje żeby wszystko było jak należy, daje dobry przykład mieszkańcom. To chyba tylko w teorii bo praktyka pokazuje co innego. Każdy pilnuje swojej kieszeni a brakuje takich ludzi z powołania.

 • gość

  oświeć nas - jakim składem? potem podaj skład pączków innych dostępnych w świonach żebyśmy byli mądrzejsi. na marginesie te pączki produkują też świętochłowiczanie.

 • Melon

  Dlaczego pana Karcza nie było w tak ważnym dniu?

 • Donat

  Powinni dostać ksywkę "Krepel". Pasuje do ich dizajnu.

 • Robert

  Karcz z zarzutami prokuratury pełni taką funkcję - WSTYD dla radnych. Radni do wymiany.

 • Wkurzony

  Beger i jego ekipa niech już spada

 • Obserwator

  Karcz jak i jego radni ze stowarzyszenia w następnych wyborach nie mają szans.

 • Jo

  Kurek, Pogoda i Królka ci Radni już powinni dać sobie spokój z następnymi wyborami.

 • rs

  hmm, w sumie racja - należy wybierać wyłącznie niemowy i osoby o moralności kałuży, oszukujące dla swoich prywatnych profitów swoje środowisko i wyborców; -> jo, wybory zweryfikują Twoje oczekiwania, pzdr.

 • Odp

  Piszę bez złośliwości trochę w obronie powyższych osób. Pani Król jest osobą bardzo inteligentną i znającą się na tematach dotyczących miasta, jest na bieżąco w tym co dotyczy miasta, w rozmowach prywatnych służy radą i zgasi swoją wiedzą niejednego młodego.Pani Pogody nie znam, jednak sprawia wrażenie miłej starszej Pani. Pan Kurek jak dla mnie to taki społecznik.Mimo sympatii do tych osób również uważam, że powinni teraz zadbać o siebie, o swoje zdrowie, mogą służyć radą w Radzie Seniora. Nie wiem tylko czy wśród "młodych" będą godni następcy-społecznicy. Przed wyborami każdy ma pomysły, chce działać, zmieniać. Po wyborach grzeje się stołki i kalkuluje co jest bardziej opłacalne dla swojego konto niż dla miasta. Ciekawi mnie ilu chętnych by było gdyby nic nie płacili. Jakby to były takie pracę społeczne dla miasta, dla osób z powołaniem, dla osób które naprawdę chcą coś zmienić i wiedzą jak to zrobić, znają się na tym.

 • gość

  taaa, jedna z tych osób od zawsze w radzie, a syf w mieście bez zmian. coś tam się udało tej osobie... ustawić rodzinę, czy za mosia wpłynąć na remont kamienicy w której rodzina miała zagwarantowany lokal przed zakończeniem budowy.... naprawdę krystaliczna osoba!!!

 • Zainteresowany

  A czy na tej sesji dowiemy się czym zakończyła się kontrola w sprawie miejsca zamieszkania radnego Łatasia? wielu mieszkańców czeka na informację. Proponuję też radnym RŚ zainteresować się miejscem zamieszkania radnego Grudnioka

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również