Wiadomości z Świętochłowic

Mieszkańcy Świętochłowic zebrali ponad 60 tysięcy na WOŚP!

 • Dodano: 2020-01-13 10:00

Zarejestrowano 29 potencjalnych dawców szpiku, przepłynięto 96,7 km i zebrano 62 544,70 zł - tak przedstawia się bilans wczorajszego 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach.

Już po raz 28. Świętochłowice włączyły się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Koncerty, licytacje, wioska wojów, bieg w którym wzięło udział około 500 zawodników, morsowanie, zwiedzanie schronu i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich w ostatnich dniach na terenie naszego miasta. Świętochłowicki sztab przygotował wspaniałe obchody tego corocznego, narodowego święta, jakim jest WOŚP.

Wczoraj w godzinach wieczornych Sztab w Świętochłowicach poinformował, że zebrano 62 544,70 zł!

Wolontariusze wyszli na ulice miasta, żeby zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Jak się okazuje tegoroczna edycja zbiórki jest rekordowa. Obecnie wiemy, że łącznie zebrano 115 362 894 zł.  Rok temu o tej samej porze, wynosiła ona 92 143 798 zł!

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • MarekD

  Tylko gratulować, że miasto dołączyło się do WOŚP! To już tradycja i oby zawsze jakaś grupa się znalazła i była "za" tą akcją. Wtedy widać, że Polacy mają wielkie serca! A z tą mową nienawiści czas skończyć!

 • Jacek

  Wiecie, dlaczego się udało? Bo begera nie było!

 • jorg

  jacek napij sie mlyka bo gorzoła ci mózg zniszczyła

 • Zosia

  Był nie kłam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.