Wiadomości z Świętochłowic

Miniogródek w budynku? Tylko w Przedszkolu Miejskim nr 4!

 • Dodano: 2023-02-14 12:15, aktualizacja: 2023-02-14 14:48

Dzieciaki uczęszczające na co dzień do Przedszkola Miejskiego nr 4 mogą cieszyć się z nie lada atrakcji. W budynku powstał miniogród, a także miniaturowa tężnia! Na ceremonii otwarcia tego iście zielonego zakątka pojawił się prezydent miasta Daniel Beger.

Zielona inicjatywa

„Zielony Kącik”, bo tak właśnie nazwano nowe, wyjątkowe miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 4, powstał z inicjatywy placówki, dzięki współpracy z Urzędem Miasta, rodzicami przedszkolaków, sympatykami przedszkola oraz sponsorami. Co znajduje się w „Zielonym Kąciku”? Miniogródek, tężnia, a także ścianka wspinaczkowa. Dzieci będą mogły cieszyć się naturą również przebywając w budynku.

W uroczystości oficjalnego otwarcia „Zielonego Kącika” uczestniczył prezydent miasta Daniel Beger. Przyznaje, że pomysł jest nietypowy, jednak jak najbardziej pochwala inicjatywę.

-Mini ogród w środku budynku? Z mini tężnią?! Czemu nie! Inicjatywa, jaka pojawiła się w Przedszkolu Miejskim Nr 4, była zaskakująca, a jednocześnie intrygująca, co pozwoliło podjąć szybką decyzję o przystąpieniu do działań – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Wydarzeniu towarzyszyły występy dzielnych przedszkolaków. Po uroczystym przecięciu wstęgi, na wszystkich obecnych czekała słodka niespodzianka w postaci tortu. 

Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, jak wygląda „Zielony Kącik”!

Przedszkole Miejskie nr 4

Przedszkole Miejskie nr 4 znajduje się w dzielnicy Zgoda, przy ulicy Andrzeja Mielęckiego. Dyrektorem placówki jest Justyna Jęczmyk. Dzieci uczęszczające do placówki przydzielane są do grup o wdzięcznych nazwach: do Motylków, Kotków, Biedronek, Kaczuszek i Pszczółek.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Przedsiębiorca

  Nawet na otwarciu ogródka jest D. Beger. Za chwilę wyskoczy z lodówek w domach mieszkańców. Wszystko na pokaz. Ale i tak kolejnych wyborów w mieście nie wygra ( coraz głośniej o tym w mieście) Ciekawe kto i gdzie go przygarnie? na kolegów z PIS bym nie liczył.

 • Realista

  Wieść gminna niesie, że ścianka wspinaczkowa znajduje się na korytarzu przedszkola. Jeśli to prawda należy współczuć obsłudze, bo panie będą musiały mieć oczy dookoła głowy. Życzę sukcesów!

 • Hmm...

  Pokryty chemią chrobotek i 4 kwiatki... Serio?

 • Atika

  Radzę trochę poczytać nt.chrobotka stabilizowanego a później się wypowiadać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również