Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Młodzi mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej organizują Summer Camp. Potrzebna pomoc!

  • Dodano: 2019-06-17 09:15, aktualizacja: 2019-06-17 12:31

Młodzi mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej za miesiąc wyjeżdżają do Afryki, aby pomóc najuboższym dzieciom które nie mają funduszy na naukę i codzienny ciepły posiłek.

Natalia, Wiktoria, Maciek i Michał już w te wakacje, mają okazję przeżyć największą misję w życiu.

19 lipca wyjeżdżają do Sierra Leone, gdzie będą prowadzić SUMMER CAMP dla dzieci i młodzieży w ubogiej dzielnicy Freetown, stolicy kraju. Do wyjazdu przygotowują się od ponad roku. W Polsce zbierają fundusze, rzeczy materialne, które pomogą im w przeprowadzeniu obozu wakacyjnego.

Przez okres pobytu w Afryce będą prowadzić wraz z tamtejszymi animatorami wakacyjne zajęcia dla blisko 300 dzieci (ilość dzieci zależy od zebranych funduszy).

SUMMER CAMP będzie się opierał na 3 filarach:

Edukacja

Każdego dnia będą prowadzić zajęcia, które pomogą dzieciom w samorealizacji

Ewangelizacja

W swoich działaniach pragną pokazać jak ważna jest relacja z Bogiem.

Wyżywienie

Wiele dzieci cierpi z powodu długotrwałego braku pożywienia. Potrafią na przykład zjeść całą tubkę kleju szkolnego/biurowego, aby nie czuć głodu.

Dla każdego dziecka, codziennie przez okres trwania obozu, przewidziana jest miska jedzenia. Dla większości z nich jest to jedyna okazja do spożycia jakiegokolwiek posiłku od dłuższego czasu. Każdy dzień będą rozpoczynać modlitwą, a następnie wraz z animatorami będą prowadzić lekcje matematyki, angielskiego i przedmiotów przyrodniczych. Następnie odbędą się zajęcia w grupach, podczas których zamierzają nauczyć dzieci kreatywności i logicznego myślenia. Po obiedzie będzie czas na wszelkie gry i zabawy zręcznościowe.        

Dla młodych mieszkańców Rudy Śląskiej i Świętochłowic jest to bardzo wyjątkowy czas, bo ich marzenie już niebawem się spełni. Będą mogli pomóc najuboższym dzieciom z krajów misyjnych, które często są opuszczone i osamotnione. Brakuje im kogoś bliskiego kto ich pocieszy, przytuli, pomoże uporać się z problemami, kto podniesie na duchu i szepnie miłe słowo.

Młodzi ludzie zwracają się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Dzięki Państwa pomocy mamy nadzieję, że zainspirujemy dzieci do nauki, uprawiania sportu, poszerzania własnych horyzontów i być może niebawem usłyszymy o słynnych naukowcach bądź piłkarzach z Sierra Leone. 

100 % zebranej kwoty zostanie przeznaczona na organizacje Summer Campu.

Bilety lotnicze, wizy, ubezpieczenia, szczepionki zostały pokryte przez samych organizatorów Summer Campu.

Tu możesz pomóc

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • chfjggh

    Przyznam szczerze, ze poza charytatywnymi zbiorkami dla chorych dzieciaczkow, dawno tu nic tak wspanialego jak akcja tych nastolatkow sie nie wydarzylo. Trzymam za Was kciuki! Macie ogromne serca i cel w zyciu, to sie chwali. Az serce dumne, ze jest jeszcze mlodziez, ktora woli poswiecic swoj czas na pomoc a nie szkubanie slonecznika na lawce, z piwem w dloni.Brawo Wy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.