Wiadomości z Świętochłowic

Motocykle pod lupą miejscowej drogówki

  • Dodano: 2022-05-11 09:45

Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili w miniony poniedziałek działania pod nazwą „Motocykl”. Akcja ma na celu ograniczenie liczby ofiar zdarzeń drogowych z udziałem tych pojazdów, ale także ilości kierujących, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym eliminowanie niebezpiecznych zachowań powodowanych przez miłośników dwóch kółek. Mundurowi przypominają o wzajemnym szacunku na drodze.

Policyjne działania "Motocykl”

Sezon motocyklowy w pełni. W czasie okresu wiosenno-letniego na drogach dochodzi do niebezpiecznych zachowań z udziałem miłośników dwóch kółek. W niektórych przypadkach przyczyniają się do nich kierowcy samochodów, w innych okazuje się, że to motocykliści zlekceważyli przepisy. Pojazdy te poruszają się często niezgodnie z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa, często przekraczając dozwoloną prędkość oraz generując nadmierny hałas.

W poniedziałek 9 maja policjanci ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”. Cele akcji jest ograniczenie kolizji i wypadków drogowych z udziałem motocyklistów oraz ograniczenie ilości kierujących, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez miłośników dwóch kółek. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie tej grupy na drogach. Kontrolowali prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także czy posiadają oni stosowne uprawnienia. Ponadto sprawdzali stan techniczny pojazdów, w tym widoczność tablicy rejestracyjnej. Podczas działań stróże prawa skontrolowali 45 pojazdów, w tym 10 motocykli. W ich ręce wpadło także dwóch nietrzeźwych cyklistów, których podróż zakończyła się kosztownym mandatem.

- Pamiętajmy! Jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i adrenalina, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Sprzyjająca aura sprawia, że na drogach każdego dnia pojawia się coraz więcej jednośladów. Dlatego mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Osoba kierująca motocyklem powinna pamiętać, że jej wyłączną ochronę stanowi odzież motocyklowa i kask, co w połączeniu z brakiem rozwagi, wystarczających umiejętności i odpowiedzialności prowadzi do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych - przypominają świętochłowiccy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również