Wiadomości z Świętochłowic

"Mundurowcy z Reja" na medal! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-10-14 14:30, aktualizacja: 2022-10-18 10:20

W środę 12 października na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach odbyły się śląskie eliminacje zawodów strzeleckich klas mundurowych. Organizatorami było Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chorzowie.

Śląskie eliminacje zawodów strzeleckich w Świętochłowicach

Areną zawodów była utworzona w 2021 roku Strzelnica Wirtualna, która powstała w ZSO w Świętochłowicach dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej i Miasta Świętochłowice. Celem eliminacji było wyłonienie najlepszej drużyny spośród uczniów klas mundurowych województwa śląskiego, która weźmie udział w Strzeleckich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger oraz Dyrektor ZSO – Marzena Grela.

Szkoła gościła 13 trzyosobowych drużyn wraz z opiekunami, z różnych części naszego województwa. Młodzi strzelcy konkurowali w strzelaniu z karabinka HK 416 w pozycji dowolnej oraz w strzelaniu na celność i skupienie w pozycji stojącej. Po trudach rywalizacji na wszystkich uczestników czekała wojskowa grochówka, gorące napoje i coś słodkiego. Kiedy wszystkie strzały zostały oddane nastąpiło podsumowanie punktów i wyłonienie zwycięzców.

Najlepszymi strzelcami okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Bielska – Białej i to oni będą reprezentować nasze województwo podczas Mistrzostw Polski, na systemie szklono -treningowym „Śnieżnik”. Nagrody i gratulacje z rąk ppłk Adriana Klimka otrzymali zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy.

Komentarze (9)    dodaj »

 • kurde bele

  z bronią w ręku - takie jest wychowanie polskiej młodzieży ,niych wos pieron szczeli, fuj co za gnoj!!!

 • Ola

  Fajna rośnie młodzież

 • Hanys

  Kazdy kto lapie za karabin jest potencjalnym morderca. Patriotyzm jest zly. Polska jest zla. Uczcie dzieci pokoju. Peace and love.

 • Brawo

  Fajna patriotyczna młodzież .

 • gość

  ale wiesz, że połowa zapisała się do werwolfu, tak że wiesz.....

 • pytanie

  Ty się tu na forum tak produkujesz ,ze zastanawiam się czy twoja głupota jest wrodzona czy to efekt bicia przez tatusia lub konkubenta ?

 • gość

  nie oceniaj innych na podstawie swoich życiowych doświadczeń !!!drętwy smutasku!

 • FIFIK

  BYŁO EXTRA ...

 • zefel

  Od kiedy zakładanie wojskowych ciuszków Kubusia Puchatka świadczy o patriotyzmie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również