Wiadomości z Świętochłowic

38-latek odpowie za 12 kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych!

 • Dodano: 2022-10-14 14:15

38-letni mieszkaniec Świętochłowic w ostatnich miesiącach dokonał aż dwunastu kradzieży z włamaniem do altanek ogródkowych. Łupem złodzieja padły m.in. telewizory, mikrofalówki, czajnik elektryczny, szlifierki kątowe, wkrętarki oraz zestawy narzędzi. Czynów dopuścił się w warunkach multirecydywy.

W jeden dzień usłyszał 12 zarzutów za włamania na ogródki

W toku wykonywanych czynności świętochłowiccy kryminalni ustalili, że w okresie od czerwca do października 2022 roku, 38-letni świętochłowiczanin dokonał aż 12 kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych w jednych z Rodzinnych Ogródków Działkowych na terenie miasta Świętochłowice. Mężczyzna włamywał się  do wnętrza altanek i zabierał z nich m.in. sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz okablowanie. Łączna wartość strat to kilka tysięcy złotych. Część tego sprzętu została zabezpieczona przez świętochłowickich kryminalnych.

Na początku miesiąca włamywacz został zatrzymany

Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna przyznał się do wszystkich popełnianych czynów i usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Nie był to jego „pierwszy występ gościnny” na ogródkach. 38-latek był już wcześniej karany za podobne czyny, za które odbył już karę pozbawienia wolności. Teraz więc odpowie za włamania w warunkach recydywy wielokrotnej. Złodziejowi grozi nawet 15 lat za kratami.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Nikk

  Kastracja żeby się nie mnożył...

 • ???

  Yhy. Odpowie

 • zefel

  Też mi kara leżenie do góry ja..mi. Powinien dostać 15 lat prac na ogródkach po 12 godzin 7 dni w tygodniu.

 • smutek

  wyjdzie i znów bedzie kradł tak już jest zaprogramowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również