Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi apelują o pozostanie w domach, szczególnie w nadchodzący weekend

 • Dodano: 2020-04-10 07:00, aktualizacja: 2020-04-10 07:20

Policjanci miejscowej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie epidemii. Zbliżający się weekend będzie wyjątkowo trudnym czasem dla nas wszystkich. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta każdego dnia czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów. Prowadzą wzmożone kontrole w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz zakazem grupowania się osób. Patrolują również miejsca objęte zakazem wstępu i interweniują w stosunku do osób lekceważących przepisy.

Od kilku tygodni na ulicach Świętochłowic widać większą ilość policjantów dbających o nasze bezpieczeństwo, w tym patrole mieszane stróży prawa i żołnierzy WOT. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niestety pomimo zaostrzenia wprowadzonych obostrzeń i głośnych apeli o pozostanie w domach, wciąż nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. W trosce o nasze wspólne dobro policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc objętych zakazem wstępu i reagują na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Poruszanie się w przestrzeni publicznej może odbywać się wyłącznie pod ścisłymi warunkami. Wychodzić możemy między innymi do pracy, na zakupy, do apteki, w celu pomocy innym, wolontariatu lub w związku z wizytą lekarską. Osoby do 18 roku życia mogą opuszczać mieszkania wyłącznie pod opieką dorosłych.

Nadal kontrolujemy osoby poddane kwarantannie. Policjanci takie sprawdzenia mogą wykonywać w jednym miejscu nawet kilka razy dziennie – o różnych porach. Najważniejsze, aby przestrzegać obowiązku kwarantanny. Ponadto w radiowozach patrolujących drogi i ulice, policjanci odtwarzają specjalne komunikaty do wszystkich mieszkańców, mające dyscyplinować ich do przestrzegania nowych przepisów. Zbliżający się weekend będzie wyjątkowo trudnym czasem dla nas wszystkich. Dlatego na ulicach miasta, możemy spodziewać się jeszcze większej ilości patroli. Pamiętajmy o środkach ostrożności jak zachowanie 2-metrowego odstępu od innych osób. Także ze zrozumieniem musi spotkać się ograniczenie ilości osób mogących przebywać w sklepach. Przypominamy o używaniu rękawiczek ochronnych podczas robienia zakupów oraz myciu i dezynfekcji rąk.

W trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Lekceważąc wprowadzone prawo, musisz liczyć się z konsekwencjami. Osoby nie przestrzegające obowiązkowej kwarantanny, czeka kara nawet do 30 000 złotych. Ci, którzy bez uzasadnionej przyczyny korzystać będą z przestrzeni publicznej, przebywać w miejscach wyłączonych z użytkowania lub naruszać pozostałe przepisy, również muszą liczyć się z karą — może to być mandat, skierowanie wniosku do sądu lub nawet grzywna inspekcji sanitarnej sięgająca od 5 000 to 30 000 złotych.


Od zdyscyplinowania w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Spędźmy nadchodzące święta w myśl hasła #zostańwdomu, a rodzinne spotkania ograniczmy do videorozmów poprzez internetowe komunikatory.

W razie wątpliwości i pytań zachęcamy do odwiedzenia strony www.gov.pl, gdzie w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia, znajdziemy szereg informacji i odpowiedzi.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (17)    dodaj »

 • zefel

  W lasku w Chropaczowie nie widziałem jeszcze ani jednego patrolu.

 • To ja

  Milicja Obywatelska patroluje i wlepia mandaty

 • Asia

  Może policja sprawdzi sklep na Ślęzan gdzie od rana do wieczora stoją

 • wislananna

  Czy dbanie o nasze bezpieczeństwo odbywa się od godzin porannych do wczesnowieczornych? W weekendy po 22-giej już nie? Wtedy to młodzież zbiera się we wnękach klatek schodowych i przesiaduje tam do 1-szej w nocy.

 • H.

  Od czwartku obowiązkowe maskowanie ,może wzorem innych gmin, nasz magistracki mesjasz przygotuje i nieodpłatnie rozda mieszkańcom SW szmateczki na buźki, zwane maseczkami.Jeżeli finanse miasta są OK (jak głosi propaganda) to wybraniec, może zakupić w aptece jednorazówki.Jak kasa tylko na papierze ,to zagnać do szycia całą rade miasta z radną wszystkich ugrupowań Jadwigą na czele.Już widzę zdjęcie prezia i wicków przy maszynie do szycia.Panie Beger to czysty polityczny"zysk" nie daj się Pan wyprzedzić przez innych (czyt.Kostempski)!

 • Marcinec

  Jakoś Kaczyńskiego na smoleńskiej imprezie ni e aresztowano nie dano mandatu. Tak i ja będę robił co chcę i jadę gdzie chcę.

 • Anka z zaścianka

  Hołownia też latał po cmentarzu bez maski i nikt o nim nie pisze. Widzisz tylko to co chcesz widzieć. Zmień kanał.

 • zefel

  Im i tak nie mogą nic zrobić bo mają immunitet.

 • 2+2=22

  Marcinec nie pisz ,że chcesz gdzieś jechać , napisz jak już przejdziesz.A co nas obchodzi co będziesz robił.

 • hanus

  Przez weekend będę się modlił i oglądał msze i na zmianę tv PiS i tv trwam. Czasami popatrzę przez szybę w oknie tak żeby oko wyregulować i dalej msze tv szyba

 • Z piasnik

  Racja policja autem jeździ to nie widzi ilu tylko po halbe w kolejce stoi. A potem lament ze przemoc domowa i interwencje.

 • wolny rynek

  pomyśl co pisze??może jeszcze mają sprawdzać co kto kupuje??alkohol jest legalny i można go kupować jak inne rzeczy..a jak ktoś się po nim zachowuje to już zależy od człowieka i jego umysłu..już kiedyś amerykanie wprowadzili zakaz i tylko mafia się wzbogaciła..ale widać Ty byś chciał aby państwo za Ciebie myślało i mówiło Ci co możesz kupić a co jest bee

 • sąsiad

  Dzisiaj przed 10:00 Aldi na Chropaczowie. Trzy samochody na niemieckich blachach na zakupach. Podobno granice są zamknięte, a jak to polacy z niemiec to muszą być na kwarantannie. Policjanta oczywiście nie uświadczysz, bo jeżdżą i wygłaszają komunikaty, oczywiście sami stosując się do zaleceń, chcesz być zdrowy nie wychodź z komendy.

 • lm

  Oj. Ciężko pomyśleć i wpaść na pomysł, że być może to Polacy, ktorzy przyjechali do Polski 2 tygodnie temu? I zdecyduj się - to jak w koncu z tymi policjantami? To jeżdżą i rozgłaszają komunikaty czy siedzą w komendzie? Zdecyduj się

 • Mieszkaniec

  Co z SM ? Czy funkcjonowanie formacji w obecnej sytuacji, jest zasadne ekonomicznie.

 • długi

  Co prezydent ma z głową? W dobrej sytuacji ekonomicznej zrezygnował z drugiego wice, teraz brak konsekwencji, gdy sytuacja jest zła, powoduje, że prezydent sam z siebie robi idiotę i wariata, szybko go życie zweryfikowało.

 • GAL

  większa ilość patroli ciekawe gdzie bo nie Chropaczowie. Nie było epidemii to stykasz patrol przy każdym wyjściu do sklepu a teraz już dwa tygodnie żadnego policjanta nie widziałem pieszo chodzącego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również