Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi przejęli ponad 450 działek dilerskich amfetaminy

  • Dodano: 2021-09-02 08:15, aktualizacja: 2021-09-02 06:29

Świętochłowiccy policjanci, zwalczając przestępczość narkotykową, zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 33 i 36 lat. Stróże prawa przejęli łącznie ponad 450 „działek” dilerskich amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Za posiadanie narkotyków grozi im nawet 3 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Prewencji świętochłowickiej komendy zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. Jednym z zatrzymanych był 36-letni mieszkaniec Świętochłowic. W miniony weekend policjanci z ogniwa patrolowego w trakcie przejazdu ulicą Katowicką zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać oraz przyspieszył kroku. Stróże prawa postanowili go wylegitymować. W trakcie czynności mundurowych świętochłowiczanin był wyraźnie zdenerwowany całą sytuacją. Tłumaczył, że spotkanie z nimi jest dla niego stresujące. Jednak po chwili na jaw wyszedł prawdziwy powód jego zachowania. Policjanci z „patrolówki” znaleźli w jego plecaku plastikowe pudełko, a w nim kilkadziesiąt zwitków foli z białą substancją proszkową. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że mundurowi przejęli amfetaminę, z której można przygotować ponad 400 „działek” dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do drugiego zatrzymania doszło we wtorek po południu

W trakcie patrolowania ulicy Łagiewnickiej stróże prawa zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Na widok mundurowych kierujący najpierw znacznie przyspieszył, a po chwili gwałtownie się zatrzymał i zszedł z jednośladu, dalej go prowadząc. To wzbudziło podejrzenie policjantów, którzy postanowili go wylegitymować. Mężczyzną okazał się 33-letni świętochłowiczanin. Podczas rozmowy z mundurowymi był zdenerwowany i ciągle się rozglądał. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim zwitek foli z substancją niedozwoloną. Mężczyzna ukrywał w kieszeni spodni blisko 50 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymany mieszkaniec Świętochłowic został przewieziony do miejscowej jednostki Policji. Okazał się trzeźwym, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz obu mężczyzną grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Brawa dla Policjantów

  • ogrodnik

    Rwać te chwasty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również