Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o konsekwencjach złego zachowania

  • Dodano: 2021-11-09 06:30, aktualizacja: 2021-11-09 06:42

Mundurowi ze świętochłowickiej policji spotkali się dzisiaj z młodzieżą z SP nr 19.

Prelekcja z uczniami dotyczyła w głównej mierze odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa.

Dzielnicowi i policyjna profilaktyk omówili z uczniami kwestię przejawów demoralizacji

Siódmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali chętnie na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Dzisiaj mundurowi z miejscowej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową numer 19 w Świętochłowicach. Celem spotkania było przekazanie młodzieży z klas siódmych informacji dotyczących przejawów demoralizacji oraz omówienie z nimi kwestii odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Policyjna profilaktyk wspólnie z dzielnicowymi poruszyła także tematykę agresji wśród młodzieży tj. wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na koniec stróże prawa przypomnieli uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo, jak policjant oraz wyjaśnili młodzieży, że bycie niepełnoletnim nie oznacza bezkarnym. Siódmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i odpowiadali na pytania, dzieląc się przy tym swoimi spostrzeżeniami.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Brawo

    Brawo edukacja młodzieży jest najważniejsza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również