Wiadomości z Świętochłowic

Na stadion OSiR "Skałka" im. Pawła Waloszka powrócił "ciężki" sprzęt

 • Dodano: 2019-08-20 14:45, aktualizacja: 2019-08-21 23:15

Na stadion OSiR "Skałka" im. Pawła Waloszka powrócił "ciężki" sprzęt. Prowadzone obecnie prace są wstępnym etapem do zabezpieczenia skarp naziemnych.

Odbywające się obecnie prace mają na celu ściągnięcie pozostałych części betonowych elementów tworzących dawne sektory w celu poprawy bezpieczeństwa oraz estetyki obiektu. Jest to wstępny etap do zabezpieczenia skarp naziemnych w taki sposób, aby padające deszcze nie powodowały wypłukiwania nawierzchni.

Dzięki tym działaniom chcę przywrócić częściową funkcjonalność stadionu. Prawdziwy remont zostanie przywrócony dopiero po zabezpieczeniu środków finansowych, by nie powielać problemów z brakiem możliwości sfinansowania prac - napisał na Facebooku prezydent Daniel Beger.

Przypomnijmy, że przebudowa stadionu została wstrzymana w grudniu ubiegłego roku, ze względu m.in. na brak gwarancji finansowych zabezpieczających realizację umowy podpisanej 3 października 2018 r. jeszcze przez poprzedniego prezydenta miasta.

Komentarze (12)    dodaj »

 • SW

  Osobiście uważam, że na obecną chwilę, uwzględniając finanse miasta wcale nie ma konieczności jakiejś dużej modernizacji stadionu. Główny budynek wystarczy odświeżyć, na skarpach posiać trawę, na koronie postawić kilka ławeczek i już. Widzę natomiast że my jako miasto mamy problem z bieżącym utrzymaniem obiektów. Widać to na basenie krytym, na skałce, na placach zabaw, na skateparku itd. Brakuję na tych obiektach tzw. "złotych rączek", dobrze opłacanych konserwatorów, ludzi, którzy by dbali o te obiekty przez cały rok. Tu coś odpadnie, to coś trzeba pomalować, przyspawać, naprawić dokręcić. Tego brakuje. Co z tego, że wydamy kupę kasy na nowy obiekt, skoro po paru latach i tak będzie ruiną.To takie moje przemyślenia. Nie wiem czy ktoś się ze mną zgadza? Pozdrawiam.

 • niestety

  Złotych rączek pomału już nie ma, teraz każdy chce być od razu dyrektorem i zarabiać 10k

 • On

  Nie dajcie się nabrać. To jedna mała koparka i chodzi pewnie o zabezpieczenie skarp przed zimą, obsuwaniem itd.Nic konkretnego a halo jak gdyby budowali już zadaszenie :)

 • Do lamusa

  Po co pisać takie bzdury, w artykule jest wypowiedź prezydenta lamusie.

 • voytek81

  Ludzie ... ludzie !!! Cuda w magistrackiej budzie !!!

 • Miś Uszatek

  Nawet gdyby pan Beger przebudował ten stadion na wzór barcelońskiego Camp Nou, to znaleźliby się w Świętochłowicach jego krytykanci ...

 • zefel

  Ja już pomijam pytanie o to skąd nagle znaleziono pieniądze (może kolejny cud?) ale chciałbym się dowiedzieć kto w marcu br został kierownikiem budowy i ile ta funkcja kosztuje miesięcznie miasto?

 • leopold

  Jaki jest budżet na te roboty do końca roku?? Ktoś wie? No to może transparentny UM zdradzi ile da i skąd te pieniądze?

 • Paragraf

  Pewnie mpgl będzie sponsorem. Tu pocyganią tam pokręcą i już jest.

 • Speedy

  I to jest właściwa kolejność rzeczy. Brawo prezydencie za nie olewanie tematu!!!

 • Ten

  Jaka kolejność? Na głowę wpadłeś?

 • Alan

  Chyba ty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również