Wiadomości z Świętochłowic

Na Zgodzie powstaną mieszkania komunalne!

 • Dodano: 2023-04-06 13:00

Świętochłowice dążą do zwiększenia dostępności mieszkań komunalnych, dlatego w dzielnicy Zgoda już niebawem rozpocznie się budowa budynku wielorodzinnego.

Podpisano pierwsze umowy

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. To kolejny etap inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Zgoda.

- To kolejny ważny etap zmian polegający na zwiększeniu dostępności mieszkań komunalnych w naszym mieście. Takich realnych perspektyw rozwojowych nie było u nas od lat.– mówi Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger

Realizacja projektu ma wystartować wiosną przyszłego roku. Projekt i pozwolenie na budowę stanowią podstawę o starania się o środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prawie 150 nowych mieszkań na Zgodzie

Przypominamy, że w 2022 roku zapowiadano, że na Zgodzie mają powstać 4 wielorodzinne budynki, w których znajdą się mieszkania dla osób, które ze względów finansowych nie mogą zaciągnąć kredytu i nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego. Władze oferują wynajęcie mieszkania za rozsądną cenę z opcją wykupienia lokalu. Mieszkania mają być w standardzie „pod klucz”, czyli gotowe do zamieszkania. Oprócz tego, wokół budynków powstaną drogi dojazdowe, parkingi naziemne, plac zabaw oraz tereny zielone.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Maks

  Wybudują mieszkania komunalne "w których znajdą się mieszkania dla osób, które ze względów finansowych nie mogą zaciągnąć kredytu i nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego. " Może mi to ktoś wyjaśnić? A może poprostu wybudują mieszkania dla kolesi żeby mogli je sobie za chwilkę tanio wykupić.

 • Jorg 45

  Budynek szkoły nr 3, przy ulicy Szkolnej, po odpowiedniej adaptacji, przeznaczono na mieszkania komunalne. Czyli dla rodzin pozbawionych z różnych przyczyn zdolności kredytowych. Rzeczywistość jest inna. Wystarczy wieczorem przejść na podwórko posesji i przekonać się po zaparkowanych tam samochodach, jaka biedota otrzymała przydziały. Nędzarze w dalszym ciągu wegetują w nie remontowanych od lat Lipińskich i Chropaczowskich ruderach, które jeszcze pół wieku temu były architektonicznymi perełkami naszego Miasta.

 • ...

  Ameryki nie odkryłeś .A jaszcze nie zdziwię się jak po wydaniu kluczy mieszkania pojawia się na sprzedaż czyli na handel

 • Blondyn

  Dawno mnie tu nie bylo.Jak byly wybory i pisalem ,ze rudy to nie kolor wlosow a charakter ,to mnie wyzywano,a teraz jakie teskne glosy za Kostempskim ?????A mialo byc tak dobrze ,tu ....normalna "dobra zmiana"

 • Wiola

  Jak był Kostempski to w Swionach coś się działo i było zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach wystartuje.!!!

 • Joasia z obrony demokracji

  Faktycznie, tania Maryla śpiewała i co tydzień socjalsi bawili się na skałce a prawdziwym ośrodkiem kultury były rap festiwale na Skałce i wypowiedzi dejwida czy zagłosuje na Argentynę w mistrzostwach. Żenada na miarę wyjazdów z karszczem do Monako w celu pozyskania przedsiębiorców.

 • obawa

  Z MPGL uciekaja wspólnoty którymi źle zarządzano i nie dbano o ich FINANSE .Z obawą patrzę na inwestycję MPGL i kolesi zarządzających ta firma rodem z PRL

 • Valuś

  Czyli wiem dlaczego nie ma na remont kamienicy rozpadającej się od lat, drzwi rozklekotanych i okien spełniających symboliczną rolę o oświetleniu klatek i syfie wokół budynku nie wspominając. Ciekawe ilu "szczęśliwców" którzy dostaną te mieszkania jest na "ty" z "włatcą" I jego poplecznikami??? &%@@€%#€%%#€^

 • Seba

  Mieszkanie komunalne 50 metrów za 200 tysięcy - takie coś mogli wymysleć tylko Lemański z Begerem.

 • Tomuś

  Trzeba coś jeszcze obiecać, bo wybory blisko. Tylko wielu mieszkańców na te obietnice Begera już złapać się nie dadzą. Poprzednie wybory wygrał tylko dzięki Soni Kwaśny. Zdradził RŚ, a zdrady i fałszu się nie zapomina.

 • gipsdeka

  Jak Miejska Patologia Gminnych Lokali w tym będzie maczać palce to tam na pewno coś wybudują hahaha ! Kolesie i przyjaciele kolesi na wyjątkowo dobrze płatnych stołkach przeżrą wszystko co do koryta wpadnie. Kolejne kity przed wyborami i tyle. Miasto cudów w którym drzewa same się oznaczają do wycinki a jeden jegomość co prawdę powie tylko wtedy jak się pomyli twierdzi że to mieszkańcy zrobili hahahaha. Jak inwestycja nie wypali to powie że to wina mieszkańców bo materiał rozkradli albo jeszcze co innego.

 • L. F.

  Beger = Pis, nic dobrego z tego nie będzie

 • gość

  z możliwością wykupu dla osób bez zdolności kredytowych, czyli goło..... lub zarabiających na lewiznach... ciekawa koncepcja. na marganesie: wiedeń który skórczył się o pół miliona dusz, w czasach bumu mieszkaniowego, kiedy austria była komunistyczna i socjalistyczna powstały tysiące domów komunalnych i miasto do dzisiaj nie wyprzedało ich za bezcen, i nadal można łatwo dostać tanie mieszkanie komunalne... za cenę niższą niż u nas.

 • antypis

  Nie wierzę temu pisiorowi.

 • antypo

  tylko PiS !!!

 • B.W.

  Może prezydent Beger ciemnotę wciskać...mieszkania komunalne na wiosnę przyszłego roku. Wiosną 2024 roku nie będzie już jego na stanowisku prezydenta ani tych wszystkich bajerantów i radnych nieudaczników.

 • Robertt

  Nie bój się. Przyjdą następni bajeranci którzy będą bezrozumną tuszę skutecznie manipulować śmiejąc się przy tym z ich komentarzy na forum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również