Wiadomości z Świętochłowic

Na żywo: sesja Rady Miasta - Zbigniew Nowak wybrany przewodniczącym!

 • Dodano: 2019-01-10 17:00, aktualizacja: 2019-01-10 18:31

Dzisiaj o godzinie 17 planowana jest sesja Rady Miasta, podczas której między innymi zostanie wybrany przewodniczący, a także zostaną powołane komisje stałe. Póki co rozpoczęcie obrad przesuwa się w czasie - trwa spotkanie prezydenta z radnymi.

Transmisja na żywo:

 

Aktualizacja: 18:18

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Świętochłowicach został Zbigniew Nowak!

Rada Miasta na czele z nowym przewodniczącym kontynuuje obrady - przegłosowywane są projekty uchwał dotyczących komisji stałych.


Aktualizacja: 18:07

Zarządzono dziesięciominutową przerwę, podczas której są przeliczane głosy.


Aktualizacja: 17:55

Wznowiono obrady. Rozpoczyna się procedura tajnego głosowania.


Aktualizacja: 17:30

Dokonano wyboru komisji skrutacyjnej dla głosowania tajnego na funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej.


Aktualizacja: 17:30

Sesja rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Na sali nie pojawił się były prezydent Dawid Kostempski, ani jego zastępca w poprzedniej kadencji, Bartosz Karcz.

Jako kandydat został zgłoszony jedynie Zbigniew Nowak. Radni będą głosowali za lub przeciw.


Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia ich składów osobowych i zakresu działania.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II/11/18 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia jej składu osobowego i zakresu działania.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II/13/18 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia jej składu osobowego i zakresu działania.
 7. Zakończenie sesji

Zobacz także

Komentarze (52)    dodaj komentarz »

 • Kibol portalu

  Aneczko, oczywiście burmistrz,ale dopóki ludzie w świonach myslą podczas wyborów jak wsioki ,dopóty przysługuje wójt,w moim mniemaniu.Ludzie glosują bo ich znają ,a nie po owocach ich pracy,dlatego mamy od wielu lat "stalych członków" rady miejskiej.Odnośnie pana Z.N.proponuję Ci znaleźć parę osób ,ktore z nim pracowały,ktore go znają i porozmawiać jakim kompetentnym jest fachowcem i dokładnie jego wielo już letnie owoce dobrze prześledzić....Mimo mojego optymizmu ,to przyszłość miasta wcale nie zapowiada się lepiej i oby nie było gorzej.

 • Kibol portalu

  Anko z zascianka, droga pani moja,dlaczego wsiowym politykiem nazywam pana Z.N.??????Nic prostszego jak prześledzenie jego kariery pomnożyć to przez efekty i już.Wszedzie pelno ,wszedzie głośno a efekty mizerne....o przepraszam, kolejne kadencje w R M .Wieczny opozycjonista,który trafił wreszcie do Ekipy,która bedzie krytykowana,a nie krytykowała,i dlatego myslę,że to jego olimp.Z tego miejsca wyżej się nie dostanie,a co gorsza może tylko spaść.Chyba,że WRESZCIE WEŹMIE SIĘ ZA SIEBIE.,bo przewodniczacy rady po zawodówie, to trochę jaja,chyba że się weźmie pod uwagę to,iż zgodnie z ustawą, to liczbą mieszkańców,Świętochłowicom przysługuje fotel wójta a nie prezydenta.Wtedy wszystko jest ok.

 • Anka z zaścianka

  A nie czasem fotel burmistrza? To po pierwsze, po drugie - prześledź też kariery innych radnych. Czy zawodowe wykształcenie musi go dyskwalifikować? Czasem profesor uniwersytetu może się okazać prostakiem a taki Z.N. człowiekiem prostym, prawdomównym i uczciwym. Nie znam Pana Z.N. i nie chcę go obrażać ale kolejny raz piszę "Po owocach ich poznacie". Nie sprawdzi się to rada sama będzie musiała go odwołać żeby się nie ośmieszać. Gdyby D.K. od samego początku był z mieszkańcami, słuchał ich zwyczajnie ich lubił , dziś sytuacja może byłaby zgoła inna. Ale jest, jak jest i "cza iść do przodu". A swoją drogą fotel przewodniczącego rady już nie raz zajmowały osoby bardziej niekompetentne od niego.

 • Ojok

  Brawa dla Zbyszka.Zbyszku teraz poważnie zastanów się nad stworzeniem własnego ugrupowania. Ludzie pójdą za tobą.Nie daj się wciągnąć w gierki Myszki ....

 • Mieszkaniec

  TERAZ?DOPIERO TERAZ? :OA CO ROBIL PRZEZ OSTATNICH 16LAT I MIEDZYINNYMI ZA ZARZĄDÓW KOSTEPSKIEGO????

 • Mmm

  klakierki Zbynia brylują

 • Mmm

  mów za siebie a nie za Świętochłowiczan

 • Anka z zaścianka

  Czytam te wasze komentarze i przypomina mi się 2010 r. po wyborze Dawida Kostempskiego to są wpisy na zasadzie "kopiuj i wklej". Żadnej dyskusji merytorycznej - co można by poprawić w naszym mieście. Znów będzie kilka miesięcy wieszania psów na siebie i tracenia cennego czasu. Czy my jako naród nie możemy pójść na ustępstwa. Panie Kostempski nie jestem Pana fanką ale obecnie Pana postawa wobec naszej społeczności udowodni czy chce Pan coś dla nas zrobić. Bo że nowego Prezydenta zaczynają oblegać pijawki to słychać i czuć, te same, które kręciły się na początku wokół pana. Pisałam wtedy cytując mądre słowa "Panie chroń mnie od przyjaciół bo z wrogami sobie sam poradzę" ale pan chyba zapomniał o tej złotej zasadzie. I jeszcze do komentującego "Kibola portalu". Dlaczego określasz Pana Nowaka jako"Wsiowego karierowicza" ? Jest ze Świętochłowic tym samym udowodniłeś, iż ty też jesteś "wsiok".

 • Anna

  O jakie historyczne zdjęcie :-) Rozbawiony Łataś jeszcze w pierwszej ławce wierny przy swoim guru DK. No i ten płomienny uśmiech Karcza :-) te se nie wrati :-)

 • Kibol portalu

  Niewiem ,czy płakać z rozpaczy ,czy ze śmiechu...Zbigniew N. przewodniczacym rady miejskiej.Ktoś se chyba jaja robi.....Ale jak na gminę ,to może i dobrze ,że taki prawdziwek po zawodówce został przewodniczącym rady.....Wsiowy karierowicz wreszcie dostał stołek na olimpie.A może wybrac "Pana Zbyszka" do europarlamentu???Nalezy się mu...Ktoś twierdził ,że D.K. miał ekipę w Świetochlowicach ???A teraz co jest ?????Ciekawe ,czy teraz Z.N.będzie miał tyle petycji i powodów do krzyku....Pewnie nie ,bo tak ,jak po zostaniu przewodniczacym związków na hucie,bedzie włazić w cztery litery nowemu dyrektorowi.......Gdyby to był taki wspaniały radny to dawno już sam miałby swoje stowarzyszenie czy inna partię ,ale on woli wiecznie startowac z pewnej listy po pewny stołek.,a ludzie to łykają ,jak pelikan rybki. Przewija wszystkich jak na przewijarce .. .a w robocie na przewijace ma doswiadczenie...

 • A.

  A co tu szkoła ma do tego? Czasem wystarczy być CZŁOWIEKIEM. W szkołach czy na studiach tego nie uczą!

 • vik

  Z.N. uzyskał miażdżącą przewagę w liczbie otrzymanych głosów w wyborach Twój komentarz jest pozbawiony jakiegokolwiek sensu.Jeżeli Z.N. uzyskał 1066 głosów to w zasadzie dał pewne miejsce w radzie następnemu na liście.

 • Marcin z Korei

  Wystarczy grillować i walić wóde ze wszystkimi sąsiadami, ciekawe czy by tak kozaczyl na blokowisku.

 • Mieszkaniec

  Elektryka tez wybrali ktory sprzedał caly kraj razem z swoimy wyborcami.To jakie sa wyniki wyborów w Świętochłowicach to dzięki ograniczonej inteligencji społeczeństwa i proszę się nie obrażać wystarczy spojrzeć na mieszkańców Świętochłowic na ulicy,w sklepie czy kominikacji miejskiej i posłuchać ten elokwentny jezyk..Uszy więdną a oczy krwawią..

 • Mieszkaniec

  Komunikacji....Panie elokwentny..

 • Macgyver

  Strzel sobie w łeb to przynajmniej nie będzie trzeba czytać tych twoich bzdur. Popatrz na swoje wykształcenie i zachowanie , następnie oceniaj innych. Tu się liczą osiągnięcia i jakim się jest człowiekiem a nie jakie kto ma wykształcenie ,ale równie dodrze można być profesorem i zarazem burakiem z dwoma lewymi rękami.

 • jurek

  dlaczego tak brzydko odpisałeś panu benjaminowi?

 • Mieszkaniec

  Przypomnij proszę jakie to ma osiągnięcia Nowak?

 • Mieszkaniec

  ......dlugo mamy czekać na opisanie osiągniec Nowaka???Czy nie wiecie co wybrać:DDDDDDDDD

 • Lelumpolelum

  Ja Ci odpowiem.Nowak sprzedal hute z takim zyskiem ze pokryje zadłużenie miasta Świętochłowice

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.