Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek

  • Dodano: 2019-12-02 08:15, aktualizacja: 2019-11-29 09:12

Przedstawiamy film promujący akcję „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”.

Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. Zachęcamy do oglądania i przypominamy, że drogi te mają umożliwić dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Przypominamy, że trwa akcja „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”

Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. W przedsięwzięcie zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Policjanci przypominają, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adres ich poczty elektronicznej znajdujących się na stronie internetowej albo dzięki aplikacji "Moja Komenda"  lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Wszystko się zgadza. Cała prawda w filmie. Tylko że na parkingu przy osiedlu to jest prawie jak walka o ogień z tym parkowaniem. Jak się znajdzie wolne miejsce to jest radość że się gdziekolwiek zaparkowało . Wtedy się nie myśli o Straży Pożarnej czy pogotowiu. Niestety sami możemy potrzebować pomocy.

  • Tj

    Pod blokiem parkują jak debil...Np z pięciu miejsc robią cztery, parkują przy krzyżowaniu dróg i rozjazdach..A co do braku miejsc parkingowych jeżeli każdy członek uprawnieniony posiada samochód to co się dziwić a to nie jeden korzysta z niego raz na tydzień to mało ważne, ma być, ma stać najlepiej pod oknem sąsiada i koniec.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.