Wiadomości z Świętochłowic

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Bytomskiej. Co obejmą prace?

 • Dodano: 2024-04-10 09:15

Już wkrótce rozpocznie się remont jednej z ważniejszych, dla osób zmotoryzowanych, świętochłowickich ulic. Po majówce zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie odpowiedzialny za przebudowę ulicy Bytomskiej. Praca powinna zostać wykonana w ciągu 28 miesięcy od podpisania umowy. Sprawdźcie, jakie prace zostaną wykonane.

Wykonawca prac zostanie wyłoniony po majówce

Przed nami przebudowa ulicy Bytomskiej. Już po tegorocznej majówce zostanie wyłoniony wykonawca, który w ciągu kolejnych 28 miesięcy będzie musiał uporać się z wykonaniem prac na odcinku od skrzyżowania z ul. Granitową do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Inwestycja drogowa ma na celu zapewnienie mieszkańcom miasta większego komfortu poruszania się po Świętochłowicach, poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Przebudowa ulicy Bytomskiej – co zostanie wykonane?

Na przebudowę ulicy Bytomskiej będzie składać się kilka ważnych punktów. Na wskazanym odcinku zostanie wykonana między innymi:

 • przebudowa wlotów ulic poprzecznych: Granitowej, Krasickiego, al. Parkowej
 • przebudowa zjazdów
 • przebudowa sygnalizacji świetlnych wraz z zabudową pętli indukcyjnych i innych urządzeń detekcji ruchu, w tym wideo detekcji
 • przebudowa i rozbudowa kanalizacji deszczowej oraz odwodnienia ulicznego
 • przebudowa lub zabezpieczenie kolizyjnych sieci uzbrojenia terenu
 • budowa konstrukcji oporowych i zabezpieczeń skarp,
 • budowa i przebudowa chodników

W ramach projektu dobudowany zostanie także pas ruchu na wiadukcie nad DTŚ, a organizacja ruchu zostanie dostosowana do nowych warunków.


Zobaczcie w naszej galerii, jak po remoncie będzie prezentować się ulica Bytomska!

Komentarze (21)    dodaj »

 • zefel

  To nie jest remont ulicy Bytomskiej tylko jej małego kawałeczka od ul. Granitowej do Powstańców Śl.czyli ok. 700 metrów a cała Bytomska to ok 3,5 km czyli jakieś 20% z czego nawierzchnia nad średnicówką była robiona w ubiegłym roku.

 • Marek

  Przy tak dużej inwestycji należałoby pomyśleć o rondzie.W tej chwili popołudniami korki na Bytomskiej sięgają granicy z Bytomiem.Rondo udrożniłoby ruch.Sama poprawa estetyki nic nie da. Dalej będzie się człowiek denerwował stojąc w korku.Niezależnie czy w samochodzie czy w tramwaju.

 • Arek

  Rondo nie jest rozwiązaniem. Są dostępne symulacje ukazujące, że w różnych przypadkach rondo nie pomaga, a utrudnia. Już sama kwestia tego, że pierwszeństwo na rondzie się zmienia w zależności od ruchu spowoduje, że w jednym miejscu będzie korek, a w drugim będą jechać wagony samochodów.. Bardziej coś w stylu adaptacyjnego światła, które w zależności od natężenia będzie umożliwiało przejazdy. zastanawia mnie kwestia tego dodatkowego pasa ruchu na wiadukcie, bo gdzie? Może dedykowany skręt w lewo w kierunku Gliwic, bo tylko tego brakuje, ale wjedzie jeden ciągnik i po pasie ; ) zamiast remontować coś, co jest w całkiem znośnym stanie może ktoś by zajął się chodnikiem na ul. bytomskiej w zasadzie od skrzyżowania z 3 maja (przy kościele NSPJ) do samego Bytomia.. Dodatkowo wydłużenie pasa do skrętu w lewo na 3 maja ze strony Bytomia na tym skrzyżowaniu.No i jeszcze wydłużenie skrętu w lewo na Chropaczów w Łagiewnikach, ale to już Bytom jest..Pomysłów mnóstwo, ale lepiej robić coś, co się jakoś trzyma niż to, co już leży..

 • Marek

  Od 30 lat jeżdżę po całej Europie i nigdzie nie widziałem, żeby przebudowano rondo na skrzyżowanie ze światłami. Natomiast jest tysiące przykładów gdzie przebudowano standardowe skrzyżowanie na rondo i pomogło. Przykładem jest Rybnik gdzie zbudowano 44 ronda ! i jeździ się płynnie.Zgadzam się co do Bytomskiej gdzie wystarczyłoby namalować nowe- logiczniejsze linie i korki by się rozładowały. Dłuższe pasy do lewoskrętów, pas na środku do wyprzedzania itp.Pozdrawiam

 • hmmm

  Bytomska od Powstańców do Granitowej, a czemu nie od Chorzowskiej do Granitowej? Do Chorzowskiej od góry był remont, a teraz przeskakujemy jakiś kawałek, którego nie będziemy remontować? Skoro to kolejny etap to powinny być chyba wszystkie odcinki wyremontowane?

 • Anonim

  A był ogłoszony przetarg

 • Artur Malich

  Czyli, aby przejść z przystanku tramwajowego Polna na przystanek autobusowy Polna trzeba będzie się przebić przez 4 światła (najprawdopodobniej wzbudzane)? I to ma być postęp Panie Beger! Nie dość, że tramwaje nie mają tam priorytetu i przejazd z przystanku Skałka na przystanek Polna trwa 3,5 minuty. Tak Panie Beger, TRZY I PÓŁ MINUTY! To jeszcze potem kolejne minuty na światłach. Jak Pan sobie wyobraża przesiadki z linii T7, lub jeszcze gorzej z linii T17 na Metrobusy, które mają taki rozkład, że są na styk z tymi tramwajami?

 • Ab

  Przy tak dużej przebudowie głównej drogi nie pomyślano o ścieżce rowerowej? Podobnie jak na łagiewnickiej? Serio?

 • Mieszkaniec

  No tak.. Remont Ulicy Łagiewnickiej przecież też PRZED WYBORAMI, specjalnie NA DRUGĄ TURĘ, pasy pomalowali i skończyli! NIE, to trwa miesiącami zanim zaczynają się jakiekolwiek prace. Papierologia, projekty. Ludzie, czy wy używacie czasami mózgu do myślenia? Serio myślicie, że remont tak ważnej drogi jak ul. Bytomska, jej skrzyżowania, wjazdy, zjazdy, tramwaje. To wszystko ustala się w jeden dzień akurat na wybory? Śmiech na sali. A potem macie pretensje, że NIC SIE NIE ZMIENIA. A jak się zmienia to i tak źle bo PRZED WYBORAMI :D

 • Kazik

  Kiedy będzie remont mostu na mijance ? Tam wygląda okropnie . Te domy przy moście takie paskudne są , przy głównej drodze powinni wyglądać zadbane a tak szpecą nasze miasto . Jest to wspólnota czy z urzędu miasta ? To proszę niech zadbają o to

 • gość

  kazik! wulkanie intelektu! co ma miasto do prywatnych domów?

 • Krzysiek

  Remont Łagiewnickiej o długości 2 km planowany na 18 miesięcy a 700 m Bytomskiej 28 miesięcy? Łagiewnicka miała opóźnienie 12 miesięcy a ile przewiduje się dla tego kawałeczka?

 • Pan Urzędnik

  Biorąc pod uwagę, że na 100% remont będzie wykonywała ta sama firma co na Łagiewnickiej, to wychodzi że remont potrwa ok 4 lat.

 • Romuald

  W dodatku ul Łagiewnicka jest tak super wykonana, że w trakcie deszczu woda zamiast spływać do kratek ściekowych zbiera się wokół nich, bo akurat kratki ściekowe są najwyższymi punktami na ulicy. Ciekawe czy bytomska też będzie tak super wykonana, bo podejrzewam że będzie remontowana przez tą samą firmę...

 • Anonim

  Może Strabag ale miasta nie stać

 • Antek

  O królu. Już widzę ten zator na Korfantego

 • Grażynka

  No już teraz z Chropaczowa do dtś i centrum Świon szybciej dojeżdża się przez Chorzów. Teraz tak samo mieszkańcy Piaśnik będą jeździć przez Chorzów do centrum. 4 km, zamiast 1 km, ale za to szybciej. I tak oto tym sposobem zmusi się ludzi do jeżdżenia zapchanym tramwajem, a starszych schorowanych mieszkańców przesadzi się na hulajnogi, jak będą jechać do lekarza...

 • Fińskie domki

  A więc wyburzenie ruiny miało konkretny cel. Zwolnioną parcelę wykorzysta się do poszerzenia skrzyżowania z Chorzowską. Oczywiście tak dziwnie przed drugą turą wyborów. Gawiedź się ucieszy.

 • pol

  Błagam, tylko niech to nie będzie ten sam wykonawca który zabrał się za Łagiewnicką czy 3-go Maja w Chorzowie

 • Robert

  Idzie druga tura. Przypadek? Nie sądzę

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również