Wiadomości z Świętochłowic

Niechroniony, ale bezpieczny - wspólne działania miejscowych mundurowych

  • Dodano: 2021-09-14 05:45, aktualizacja: 2021-09-14 05:52

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podsumowali piątkowe działania „Niechroniony, ale bezpieczny”. Pomimo że inicjatorami akcji była miejscowa drogówka, zaangażowali się w nią również mundurowi z prewencji. Choć nadrzędnym celem działań była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń.

W ręce mundurowych wpadł również nietrzeźwy rowerzysta

W miniony piątek policjanci z miejscowej komendy przeprowadzili akcję o nazwie „Niechroniony, ale bezpieczny”. Zaangażowali się w nią nie tylko stróże prawa z drogówki, ale także dzielnicowi i mundurowi z „parolówki”. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dlatego też stróże prawa podczas działań szczególnie zwracali uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i użytkowników rowerów. Miało to na celu egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem pieszych. Pomimo to, mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem i bacznie przyglądali się również pieszym, czy oni sami stosują się do obowiązujących ich zasad.

W trakcie piątkowych działań policjanci pełnili służbę w wytypowanych miejscach w mieście, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Policjanci łącznie ujawnili blisko 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych. Ponadto w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o rozwagę!

Kierującym przypominamy, że zbliżając się pojazdem do pasów, obowiązani są zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu prędkości do przepisów o ruchu drogowym oraz do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • an

    ale miol pecha:D:D:D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.