Wiadomości z Świętochłowic

Niechroniony, ale bezpieczny - wspólne działania miejscowych mundurowych

  • Dodano: 2021-09-14 05:45, aktualizacja: 2021-09-14 05:52

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podsumowali piątkowe działania „Niechroniony, ale bezpieczny”. Pomimo że inicjatorami akcji była miejscowa drogówka, zaangażowali się w nią również mundurowi z prewencji. Choć nadrzędnym celem działań była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń.

W ręce mundurowych wpadł również nietrzeźwy rowerzysta

W miniony piątek policjanci z miejscowej komendy przeprowadzili akcję o nazwie „Niechroniony, ale bezpieczny”. Zaangażowali się w nią nie tylko stróże prawa z drogówki, ale także dzielnicowi i mundurowi z „parolówki”. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dlatego też stróże prawa podczas działań szczególnie zwracali uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i użytkowników rowerów. Miało to na celu egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem pieszych. Pomimo to, mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem i bacznie przyglądali się również pieszym, czy oni sami stosują się do obowiązujących ich zasad.

W trakcie piątkowych działań policjanci pełnili służbę w wytypowanych miejscach w mieście, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Policjanci łącznie ujawnili blisko 30 wykroczeń. Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych. Ponadto w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o rozwagę!

Kierującym przypominamy, że zbliżając się pojazdem do pasów, obowiązani są zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu prędkości do przepisów o ruchu drogowym oraz do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.