Wiadomości z Świętochłowic

Nocny pożar przy ul. Szkolnej. Mieszkanie spłonęło doszczętnie!

  • Dodano: 2022-06-28 13:45

Dziś w nocy doszło do bardzo groźnego pożaru przy ul. Szkolnej w Świętochłowicach. Doszczętnie spłonęło mieszkanie na parterze. Pożar uszkodził też mieszkanie powyżej. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

Groźny pożar w Świętochłowicach. Ewakuowano 5 osób

W nocy z poniedziałku na wtorek (27 na 28 czerwca) doszło do groźnego pożaru w budynku mieszkalnym przy ul. Szkolnej 7. O godzinie 2:10 informacja o pożarze dotarła do świętochłowickich strażaków. Pożarem objęte było mieszkanie na parterze.

– W wyniku pożaru spłonęło całe mieszkanie doszczętnie oraz częściowo uszkodzeniu uległy okna mieszkania powyżej. W trakcie działań ewakuowano pięć osób. Nie było żadnych osób poszkodowanych – poinformował zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej.

Mieszkania zostały wyłączone z użytkowania

– Dzisiaj (28 czerwca) w godzinach porannych kontrolę przeprowadził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wyłączył z użytkowania mieszkanie, w którym miał miejsce pożar oraz mieszkanie powyżej, do czasu przeprowadzenia remontu tych mieszkań – przekazał zastępca oficera prasowego.

Przypuszczalną przyczynę pożaru ustala policja. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również