Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowa Komendant na stanowisku Pierwszego Zastępcy Szefa Świętochłowickiej Policji

 • Dodano: 2020-03-03 08:00, aktualizacja: 2020-03-03 08:10

Od początku marca stanowisko zastępcy szefa świętochłowickiej policji piastuje podinspektor Monika Francikowska, dotychczasowa Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy.

W miejscowej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie nowej Pani Komendant

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinspektor Monika Francikowska została delegowana z urzędu do czasowego pełnienia służby w Świętochłowicach. Powierzono jej pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach.

W miniony wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński rozkazem personalnym powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach Pani podinsp. Monice Francikowskiej, dotychczasowej Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiego Policji w Sosnowcu.

W sali konferencyjnej świętochłowickiej komendy odbyło się wprowadzenie nowej Pani Komendant na powierzone stanowisko służbowe. W imieniu kadry kierowniczej, policjantów oraz pracowników cywilnych Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach kom. Bogdan Kołodziej uroczyście przywitał Panią podinspektor, jednocześnie gratulując awansu.

Podinspektor Monika Francikowska do służby wstąpiła ponad 25 lat temu. Od początku związana była z Komendą Miejską Policji w Będzinie. Przez kolejne lata zdobywała doświadczenie zawodowe, które wykorzystywała na zajmowanych stanowiskach. W 2006 roku objęła stanowisko Z-cy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego będzińskiej komendy, by w 2008 roku objąć stanowisko Naczelnika. Będzińskim Wydziałem Ruchu Drogowego zarządzała aż do 2018 roku. Następnie w marcu 2018 roku podinspektor Monika Francikowska awansowała do sosnowieckiej jednostki policji, gdzie objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • sasza

  tragedia...

 • Co to za dziwna polityka

  Czy tam jeszcze pracuje na „stanowiskach” ktoś ze Swion?bo niedługo będą sami z innych miast..nie znają miasta, ulic , ludzi..dla nich to tylko kolejne miasto w karierze..wydaje mi się że osoby miejscowi są bardziej zaangażowane..

  • Co to za dziwna polityka
   2020-03-04 08:16
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Paweł Kalina

  Komendant policji niema obowiazku znac 50 000 mieszkancow miasta i nie jest taksowkarzem.Do tych sprawsa powolani dzielnicowi.

 • mieszkaniec

  a w naszym mieście już niema osób które by mogły awansować?? dziwna ta polityka..

 • antidotum

  Bardzo dobrze że z Sosnowca i bardzo dobrze że to kobieta,może zrobi porządek z tym kolesiostwem Świętochłowickiej zarazy i zakończy te układy i układziki.

 • Mieszkaniec

  Tego nie da się wypełnić

 • Lotka

  Nie z ulubionego Sosnowca, bo tam.pracowala 1 rok z językiem a z Będzina....a to już różnica...

 • Kierowca

  Fajnie,ze ktoś z zewnątrz. Szkoda że z sosnowca☺.Może pani w związku ze swoim doświadczeniem stworzy drogłówkę zamiast poszukiwaczy dziur w całym i ktoś zajmie się transportem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.