Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Szkolnej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-04-03 06:45, aktualizacja: 2020-04-03 07:07

W dniu 6 kwietnia br. rozpoczną się prace remontowe przy ulicy Szkolnej 21-29, które mają na celu uporządkowanie ruchu oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych w dzielnicy Centrum.

W odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców dotyczące konieczności zapewnienia większej liczby miejsc postojowych w rejonie ulicy Szkolnej oraz ulicy Polnej, Biuro Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świętochłowicach podjęło decyzję o potrzebie wykonania niezbędnych prac remontowych w tym celu.

Rozbiórce ulegnie jeden z chodników usytuowanych na powyższej ulicy, dzięki czemu szerokość drogi zostanie poszerzona do blisko 10 metrów. To rozwiązanie umożliwi wytyczenie miejsc postojowych po jednej stronie drogi, dzięki zastosowaniu skośnego parkowania.

Liczba miejsc z około 20 obecnie zaparkowanych zgodnie z przepisami pojazdów zwiększy się do 38.

Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Szkolnej w Świętochłowicach

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Garażowicz

  Likwidacja wjazdu na teren garaży jest niezgodna z prawem budowlany oraz z przepisami przeciw pożarowymi . W tej sytuacji zgody wydane na budowę garaży zostały wydane nie legalnie.Troche wyobrażni przy projektowaniu parkingu.

 • Garażowicz

  Pisanie o nowych miejscach parkingowych to brednie, dotychczas parkowało około 60 samochodów a w zamian proponuje się 38, gdyż zlikwidowane zostanie parkowanie po lewej stroni. zakładając że przed klatkami zaparkują po dwa samochody to jest dopiero 48, czyli zniknie 12 miejsc postojowych. Dodatkowo zniknie bezpośredni wjazd na kompleks 80 garaży, nikt nie mówi co w zamian. Prawdopodobnie zaproponowany będzie wjazd przez parking za garażami, pod kątem 90 stopni w wąską alejką między garażami gdzie wyminąć się będzie trudno, a niech jeszcze ktoś będzie coś robił przed garażem. Gratulacje za pomysł likwidacji bezpośredniego wjazdu, ciekawe z kim były prowadzone konsultacje na które powołują się w artykule. Jedyny sukces inwestycji to uporządkowanie ruchu.

 • Normalny

  Człowieku parkowaliście wbrew zakazowi cięźko przejechać z pługiem w zima a latem zamiatarkom a potek narzekania nie odśnieżają nie sprzątają człowieku pomyśl

 • jorg

  czemu nie ma na świonach parkometrów ? jo parkując w innych miastach musza zapłacić za parking czemu przyjezdni nie muszą płacić?

 • Wojciech

  Dobrze byłoby pomyśleć nad miejscami parkingowym ulic Granitowa 12-30 oraz Szkolną po powrocie z pracy po 22 nie ma gdzie parkować A są nieużytki po placu zabaw między Granitową A Szkolną .

 • HYJDLA

  Wojciech ty łostow tyn plac we spokoju zrob sie parkplac pod twojim łoknym jak tu mieszkosz

 • Zmotoryzowany mieszkaniec

  Bardzo chwalebne, ale czy ktoś pomyślał, że w czasie trwania prac remontowych trzeba będzie gdzieś zaparkować - ciekawe gdzie?Przyjeżdżając samochodem po godz. 22 ludzie parkują już na trawnikach, w miejscach gdzie postój nie jest dozwolony. Może by takpomyśleć jeszcze o rozbudowie już istniejącego parkingu. Samochodów przybywa, to rzecz normalna a miejsc na pozostawienie pojazdów, coraz mniej.

  • Zmotoryzowany mieszkaniec
   2020-04-04 08:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mis

  Że samochodów przybywa w Polsce gdzie przyrost naturalny jest ujemny to nie jest normalne to leczenie kompleksów myśląc że samochód to status dobrobytu.Jak widzę na osiedlu po zakupie kolejnego samochodu w danej rodzinie tylko po to aby:" zobaczcie sąsiedzi w czym sąsiad siedzi" jeżdżąc zadziej niż przeciętny rowerzysta a większość tego "luksusu" to wyrywanie spod niemieckiej prasy to ogarnia mnie śmiech.

 • Ze Świon

  Nareszcie jakieś pozytywne myślenie, czemu tak samo nie zrobili na Polnej na dole dwa chodniki koło siebie a auta i tak parkują równolegle a tyla miejsca jest żeby zrobić skośne. To samo zrobili na Konstytucji do chodnika dobre 2 metry ale parking wytyczyli równoległy zamiast poszerzyć i zrobić skośny tym bardziej że parkuje tam dużo aut co przyjeżdżają do urzędu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.