Wiadomości z Świętochłowic

Nowe szanse i możliwości! Jesteś mieszkańcem Chropaczowa lub Lipin? Weź udział w projekcie

 • Dodano: 2020-07-21 06:30, aktualizacja: 2020-07-21 06:47

Jeżeli jesteś mieszkańcem Lipin lub Chropaczowa możesz wziąć udział w projekcie realizowanym przez Centrum Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej, by spotkać się z doradcą zawodowym, który określi dla Ciebie indywidualną ścieżkę wsparcia.

Oferowane formy wsparcia w ramach projektu „Nowe szanse i możliwości”:

 • udział w Programie Aktywności Lokalnej w dzielnicy Lipiny lub Chropaczów (wizyty studyjne, zajęcia kulturalno- edukacyjne, festyny),
 • udział w działaniach środowiskowych (wsparcie asystenta rodziny, warsztaty tematyczne, inicjatywy mieszkańców dzielnic),
 • udział w Klubie Integracji Społecznej (warsztaty kompetencji społecznych, psycholog),
 • udział w Indywidualnym Programie Zatrudnienia Socjalnego w Centrum Integracji Społecznej,
 • udział w kursach zawodowych.

Projekt realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach oraz Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, adresowany jest do mieszkańców miasta Świętochłowice z dzielnic Lipiny i Chropaczów zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej uczestników projektu.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Projekt „Nowe szanse i możliwości” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: IX: Włączenie społeczne, Działanie: 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie: 9.1.1. Wzmacnianie potencjału społeczno- zawodowego społeczności lokalnych- ZIT)

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz rekrutacji do projektu można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 35 (pokój 105), tel. (32) 245 51 04 wew. 40 lub w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Sadowej 1, tel. (32) 245 55 24.


http://www.swietochlowice.pl/

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Biedna

  Przepraszam czy Menelowe + jest uchwalone.

 • Figa

  Prace społecznie użyteczne są "super". Robisz za leni którym się nie chce z nadzieją że dostaniesz etat ale się bardzo zdziwisz po paru miesiącach jak cię zastąpią innym naiwnym ktośkiem. Porażka i oszustwo!

 • Mieszkaniec

  Przecież tak jest w całym kraju tylko w inny deseń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.