Wiadomości z Świętochłowic

Nowi policjanci i policjantki w Świętochłowicach. Wczoraj złożyli ślubowanie

 • Dodano: 2021-11-17 06:00, aktualizacja: 2021-11-22 10:54

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 5 stróżów prawa. Nowi mundurowi i mundurowe, którzy zasilili stan etatowy miejscowej policji, złożyli rotę ślubowania przed szefem świętochłowickich policjantów podinsp. Dawidem Gil. Niebawem funkcjonariusze rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu odbędą adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.

W świętochłowickiej komendzie wybrzmiały słowa roty ślubowania

Nowo przyjęci policjanci i policjantki uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. W tym ważnym dla mundurowych momencie świadkami ich pierwszej tak doniosłej chwili w policyjnym mundurze, byli: podinspektor Dawid Gil Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach oraz aspirant sztabowy Andrzej Masłowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji miejscowej jednostki.

Szef świętochłowickiego garnizonu pogratulował nowym policjantom pozytywnego przejścia kilkumiesięcznych etapów rekrutacji i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji oraz wyboru nowej drogi zawodowej i życiowej. To jednak nie koniec wyzwań. Każdy spośród 5 nowo przyjętych stróżów prawa, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe. Przed nowymi mundurowymi jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ich adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ich uczyć policyjnego fachu. Podinspektor Dawid Gil życzył nowo przyjętym policjantom, wśród których są także 2 mundurowe powodzenia w dalszej drodze do wymarzonego zawodu, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie i tego by zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich rodzin.

Spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji oraz samej służby w Policji można znaleźć na stronie śląskiej Policji.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Kochający policje

  Najsmutniejsze jest to że, Pani Sylwia Gerlaczek dostanie na rękę 5800 zł w najlepszym wypadku (mam nadzieję ,że nie zaniżyłem). I się musi uśmiechać do tych wszystkich durniów.U mnie w firmie dla takiego PR,owca to wypłata zaczyna się od 13k na rękę. Będę się kontaktować z Panią Sylwią czy nie chcę roboty zmienić.Ciekawe jaką chwalebną alternatywę dla jej komendant!

 • Kochający policje

  Niech powiedzą ile dostają wypłaty na koniec miesiąca za tą "chwalebną" służbę?SPOILER:Proszę się nie śmiać! Niestety po zakończeniu służby ich emerytura będzie tak samo "chwalebna" jak obecna wypłata! (+ zamrożenie płac na 10 lat, bo trudna sytuacja budżetowa).Chwała tym asom inteligencji!

 • Fan Policji

  Nowe pachołki do niewdzięcznej służby za marne grosze z obietnicą żebraczej emerytury po 15 latach i hasłem chwalebnej służby.Co za boroki

 • Erwin

  Niewyraźnie wyglądają bo nie wzięli Rutinoscorbinu. A te zdjęcia policyjne zawsze są takie z d__y.

 • ...

  Ku chwale wodza najmniejszego.

 • Kazia

  Gratulacje !!!

 • Kubasa

  W może to stres? Wszak to wazna chwila. Gratulacje i powodzenia w pracy na rzecz Świon

 • Suweren

  Jeszcze dobrze nie zaczęli pracować a już niewyraźnie wyglądają. Chyba że to wina aparatu.

 • Suwerenna

  myśle że winny był aparat który prześwietlał ci mózg tuż po urodzenie i od razu nie wykrył że masz ubytki

 • Znam cię

  Sam wyglądasz jak [...] z za krzaka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.