Wiadomości z Świętochłowic

Nowi policjanci i policjantki w Świętochłowicach. Wczoraj złożyli ślubowanie

 • Dodano: 2021-11-17 06:00, aktualizacja: 2021-11-22 10:54

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 5 stróżów prawa. Nowi mundurowi i mundurowe, którzy zasilili stan etatowy miejscowej policji, złożyli rotę ślubowania przed szefem świętochłowickich policjantów podinsp. Dawidem Gil. Niebawem funkcjonariusze rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu odbędą adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.

W świętochłowickiej komendzie wybrzmiały słowa roty ślubowania

Nowo przyjęci policjanci i policjantki uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. W tym ważnym dla mundurowych momencie świadkami ich pierwszej tak doniosłej chwili w policyjnym mundurze, byli: podinspektor Dawid Gil Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach oraz aspirant sztabowy Andrzej Masłowski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji miejscowej jednostki.

Szef świętochłowickiego garnizonu pogratulował nowym policjantom pozytywnego przejścia kilkumiesięcznych etapów rekrutacji i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji oraz wyboru nowej drogi zawodowej i życiowej. To jednak nie koniec wyzwań. Każdy spośród 5 nowo przyjętych stróżów prawa, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe. Przed nowymi mundurowymi jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ich adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ich uczyć policyjnego fachu. Podinspektor Dawid Gil życzył nowo przyjętym policjantom, wśród których są także 2 mundurowe powodzenia w dalszej drodze do wymarzonego zawodu, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie i tego by zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich rodzin.

Spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji oraz samej służby w Policji można znaleźć na stronie śląskiej Policji.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Kochający policje

  Najsmutniejsze jest to że, Pani Sylwia Gerlaczek dostanie na rękę 5800 zł w najlepszym wypadku (mam nadzieję ,że nie zaniżyłem). I się musi uśmiechać do tych wszystkich durniów.U mnie w firmie dla takiego PR,owca to wypłata zaczyna się od 13k na rękę. Będę się kontaktować z Panią Sylwią czy nie chcę roboty zmienić.Ciekawe jaką chwalebną alternatywę dla jej komendant!

 • Kochający policje

  Niech powiedzą ile dostają wypłaty na koniec miesiąca za tą "chwalebną" służbę?SPOILER:Proszę się nie śmiać! Niestety po zakończeniu służby ich emerytura będzie tak samo "chwalebna" jak obecna wypłata! (+ zamrożenie płac na 10 lat, bo trudna sytuacja budżetowa).Chwała tym asom inteligencji!

 • Fan Policji

  Nowe pachołki do niewdzięcznej służby za marne grosze z obietnicą żebraczej emerytury po 15 latach i hasłem chwalebnej służby.Co za boroki

 • Erwin

  Niewyraźnie wyglądają bo nie wzięli Rutinoscorbinu. A te zdjęcia policyjne zawsze są takie z d__y.

 • ...

  Ku chwale wodza najmniejszego.

 • Kazia

  Gratulacje !!!

 • Kubasa

  W może to stres? Wszak to wazna chwila. Gratulacje i powodzenia w pracy na rzecz Świon

 • Suweren

  Jeszcze dobrze nie zaczęli pracować a już niewyraźnie wyglądają. Chyba że to wina aparatu.

 • Suwerenna

  myśle że winny był aparat który prześwietlał ci mózg tuż po urodzenie i od razu nie wykrył że masz ubytki

 • Znam cię

  Sam wyglądasz jak [...] z za krzaka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również