Wiadomości z Świętochłowic

Wyjątkowy ślub w Świętochłowicach. Narzeczeni powiedzieli sobie "tak" na "Skałce"

 • Dodano: 2023-08-21 08:45, aktualizacja: 2023-08-21 09:11

Śluby cywilne w plenerze stale zyskują na popularności – także w Świętochłowicach. W miniony weekend na ślubnym kobiercu stanęła pani Klaudia i pan Sebastian, a związek małżeński zdecydowali się zawrzeć na świętochłowickiej „Skałce”.

Wyjątkowy ślub na "Skałce"

Skałka” to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Świętochłowic. Od lat organizowane są tu rozmaite imprezy plenerowe, a wolny czas spędzają tu nie tylko świętochłowiczanie, ale także mieszkańcy okolicznych miast. Jak się okazuje, „ Skałka” posiada olbrzymi potencjał także w biznesie ślubnym. W miniony weekend odbył się tu plenerowy ślub, a uroczystość poprowadził prezydent Daniel Beger.

- Ach! Co to był za ślub! Klaudia i Sebastian pobrali się wczoraj na Skałce, a ja miałem wielki zaszczyt i przyjemność poprowadzić uroczystość! Młodym życzę wszelkiej pomyślności! Jestem przekonany, że uroczystość w tak pięknych okolicznościach przyrody zwiastuje początek pięknej, wspólnej życiowej przygody rozpoczynającej się w Świętochłowicach – napisał w mediach społecznościowych prezydent Daniel Beger.

Pogoda dopisała, a nowożeńcy z pewnością na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień.

Ślub cywilny w plenerze

Dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Wielu przyszłych małżonków coraz częściej rezygnuje z uroczystości kościelnej, wybierając ślub cywilny, a na miejsce zawarcia związku małżeńskiego wybierają plener. Co zrobić, aby zorganizować taką uroczystość? Aby mogło do niej dojść, konieczna jest zgoda kierownika Urzędu Stanu Cywilnego miejscowości, w które miałaby się odbyć ceremonia. Należy zatem złożyć stosowny wniosek i go uargumentować, zapewniając, że to miejsce godne i bezpieczne. Warto dodać, że ślub można zawrzeć w każdym USC. Nie ma rejonizacji w tym zakresie.

W Świętochłowicach realizacja spraw związanych z małżeństwami, urodzeniami, zgonami i innymi sprawami cywilnymi odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego, który mieści się przy ul. Katowicka 53. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu – 32 3491 951, 952, 953, 954 i 955. Opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Z kolei jeśli przyszli małżonkowie zdecydują się na ślub w plenerze, wówczas zapłacą dodatkową opłatę za przeprowadzenie ślubu poza urzędem w wysokości 1000 zł. 

Należy dodać, że w przypadku gdy narzeczeni są zmuszeni do wzięcia ślubu poza urzędem z powodu zagrożenia życia lub zdrowia (np. w szpitalu) lub ograniczenia wolności (np. w więzieniu) wówczas dodatkowa opłata nie jest pobierana.

Wyjątkowy ślub w Świętochłowicach. Narzeczeni powiedzieli sobie"tak" na "Skałce"/ fot. UM w Świętochłowicach

Komentarze (3)    dodaj »

 • aligator

  Kto to był, że nie kierownik USC, a osobiście Begier dawał ślub. Co stało za tym.

 • Hilda

  Świadek zalamany :D

 • Anula

  SUPER ŚLUB...pan prezydent extra...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również