Wiadomości z Świętochłowic

Orientalesia SHOW. Charytatywna gala tańca orientalnego w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-08-21 07:30, aktualizacja: 2023-08-21 12:00

2 września Centrum Kultury Śląskiej zaprasza wszystkich na drugą edycję Orientalesia SHOW!

Czym jest Orientalesia?

Orientalesia to projekt, który powstał z powodu kilku czynników: braku jemu podobnych na Śląsku, chęci popularyzacji kultury orientalnej oraz kobiecości odkrytej w tańcu, a także chęci pomocy lokalnej. I tak z inicjatywy tancerki i instruktorki Judyty Niyaf Mężyk w 2021 powstała katowicka formacja tańca orientalnego Orientalesia.

Natomiast Orientalesia Show to gala taneczna, to wydarzenie, które dla tancerek jest możliwością podzielenia się swoją sztuką z lokalną publicznością (dla części z nich to możliwość stawiania swoich pierwszych kroków na dużej scenie), a dla publiczności jest to możliwość odkrycia wielu twarzy tańca orientalnego i zawartych w nim delikatności, pomysłowości i kobiecości, a także nietuzinkowy sposób na spędzenie weekendowego wieczoru.

Orient w świętochłowickim CKŚ

Już 2 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach organizatorzy zapraszają do ich świata – podzielą się sztuką, przepiękną, kobiecą, czasami szaloną, a czasami delikatną. Zaprowadzą do świata orientu i pokażą jego różnorakie oblicza. Nie zabraknie barwnych strojów, ciekawych rekwizytów i urzekającej muzyki, równie pięknej jak występujące tancerki.

Jako Orientalesia wierzymy, że taniec może dużo więcej niż tylko przedstawić daną tancerkę. Chcemy nieść pozytywną zmianę, dlatego nasze wydarzenie jest charytatywne, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek na wejście zostanie przekazany Stowarzyszeniu rodzin i przyjaciół osób z Zespołem Downa "Szansa". - czytamy na stronie UM Świętochłowice.

Wstęp na wydarzenie zapewnia cegiełka – na ten moment wszystkie są wyprzedane! 

Orientalesia SHOW. Charytatywna gala tańca orientalnego w Świętochłowicach

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ujek Fredi

    fajna była ta gala gdy sie widzi te wyzgierne kobitki w ich skapych kostiumikach,to aż ślinka leci

  • Emeryt kule bele

    Wolę orientalną Kamasutrę od tańca.

  • Luis

    A jo zapasy w kisielu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również