Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowi prezesi MPGK i MPUK. Sprawdź kto został powołany na te stanowiska

 • Dodano: 2018-12-14 08:30, aktualizacja: 2018-12-14 08:39

13 grudnia 2018 r. na stanowisko prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach Sp. z o.o. powołany został Tomasz Jojko – świętochłowiczanin od 18 lat zawodowo związany z tym przedsiębiorstwem. Z kolei prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach Sp. z o.o został Mirosław Adamski – od prawie 15 lat związany z Urzędem Miejskim w Świętochłowicach.

Tomasz Jojko jest absolwentem studiów magisterskich z zakresu zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania odpadami na Politechnice Śląskiej.

Doskonale zna realia MPGK, ponieważ w przedsiębiorstwie przeszedł wszystkie szczeble kariery – począwszy od operatora kompostowni, przez zatrudnienie na stanowisku kierownika Zakładu Gospodarki Odpadami, po funkcję samoistnego prokurenta.

Posiada szeroką wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami i ich składowania, będącą wypadkową kierunkowego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego obejmującego zadania z zakresu:

 • nadzoru nad bieżącą eksploatacją składowiska, kompostowni i sortowni odpadów,
 • kierowania realizacją projektów związanych z rozbudową instalacji składowiska odpadów,
 • prowadzenie pełnej dokumentacji związanej z gospodarowaniem odpadami w przedsiębiorstwie,
 • koordynowanie działań związanych z dostosowywaniem działalności przedsiębiorstwa do wymogów prawa ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Tomasz Jojko ma 38 lat, prywatnie jest żonaty i wychowuje 11-letniego syna, a czasie wolnym relaksuje się biegając, grając w piłkę nożną i jeżdżąc motocyklem.

Mirosław Adamski ze Świętochłowicami  związany jest od pokoleń. Pochodzi z rodziny o tradycjach hutniczych i niepodległościowych. Ukończył studia magisterskie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowe studia w zakresie rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, posiada również wykształcenie ekonomiczne.

Nowy prezes był wieloletnim Naczelnikiem Wydziału Finansowego a następnie Wydziału Podatków i Egzekucji Administracyjnej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Pełnił również funkcję Sekretarza Miasta oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Gospodarczych, był również członkiem Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta. Wcześniej jego aktywność zawodowa związana była ze służbami skarbowymi na poziomie lokalnym i wojewódzkim. Pracował również jako wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadził wykłady m.in. z finansów publicznych.

Mirosław Adamski ma 46 lat. Prywatnie jest aktywnym turystą, miłośnikiem zwierząt – w szczególności psów, z którymi trenuje m.in. frisbee oraz trial. Interesuje się historią i przyrodą.

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • Krzysztof

  Poznałem Pana Jojko osobiście, oferowałem takie specjalistyczne urządzenie do zakładu MPGK. Jako, że mam kontakty do wielu prezesów w branży śmieciowej, to muszę przyznać, że pod względem profesjonalizmu Pan Jojko mnie pozytywnie zaskoczył. Od razu widać, że ten Pan nie ma nic na sumieniu i nie jest umoczony w żadne układziki. Duży pozytyw. Oby takich więcej.

 • Gosc

  Adamski prezesem to chyba jakaś pomyłka. W urzędzie miasta każdy miał nadzieję ,że jak pojawi się nowa władza to ten człowiek w końcu wyleci. No cóż znowu mu się upiekło albo dostanie to co mu się należy później

 • Mieszkaniec

  Ci kandydaci to z urzędu pracy?

 • observer

  Mam jedynie nadzieję, że jedynym powodem powołania pana A. na stanowisko prezesa było pozbycie się go z UM bo jeśli jest inaczej to współczuję prezydentowi bo oznaczałoby to że albo mało wie albo ma ,,krótką ławkę" albo ma złych doradców, a to równia pochyła

 • naprzod l

  Ale zaraz zaraz przecież Adamski mieszka w Radzionkowie! To jak to jest z tymi deklaracjami o zatrudnianiu mieszkańców Świętochłowic Panie Beger? Przecież na tym robiłeś Pan kampanię! Hipokryzja lewel master!

 • gość

  skąd wiesz , gdzie ma meldunek i płaci podatki? pracujesz w cbś?

 • Hubert

  Adamski ahahahaha, więcej takich decyzji panie Beger i za rok będzie po panu tylko wspomnienie

 • urzędnik

  Adamski skłóci wszystkich pracowników spółki.W urzędzie nie było osoby,która by go lubiła.

 • Anka z zaścianka

  Pan Adamski prezesem MPUK? I już możemy się domyślać skąd miasto dowiedziało się o wyjeździe do Rio. Panie Beger niech pana Bóg chroni od nowych przyjaciół bo z wrogami to Pan sobie chyba poradzi ?. A tak myślę idzie nowe ale po staremu.

 • Barbi

  Adamski ma jednak coś wspólnego z psem. Będzie służył swojemu panu za pełną miskę i bezkrytycznie go uwielbiał.

 • z um

  Facet musi bardzo nienawidzić ludzi, wszystkie zdjęcia z fejsa z psami. On chyba z nimi nawet coś tegos... bo na profilowym psa za tyłek trzyma:0 W um mało kolegów.

 • gość

  ja go pamiętam z urzędu skarbowego w chorzowie... miałem z nim do czynienia - konkretny , służbista , może dlatego za nim nie przepadali współpracownicy?

 • Ak

  Też go pamietam z US .nie był wcale konkretny, służbista...owszem jeśli się to objawiało tym że nie odpowiadał ludziom na pozdrowienie "dzień dobry ". Całkowicie niesamodzielny, elementarne braki w wiedzy .

 • Badylek

  Jojko to chyba syn innego jojko? Tacy wykształceni a nie mogą sobie znaleźć pracy gdzie indziej tylko po znajomościach.Chyba ze się mylę co do pokrewieństwa .

 • Tj

  Ej no co ty wszystko uczciwie i sprawiedliwe.Obaj panowie pozyskali synekure dzieki konkursowi.Konkurs odbyl sie 10 Grudnia a panowie podpisali umowę 9 Grudnia.;)

 • wyborca

  ten Pan to syn Pana z proventu? mpgk catering od nich mają, Panie Prezydencie chyba czas przewietrzyć mpgk,

 • Mieszkaniec

  Z Proventu to chyba jego wujek ale tak sa powiązani rodzinnie.Takze w temacie trenowania Śląsk Świętochłowice

 • Elza

  MPGK nie ma nic wspólnego z proventem a Pan Jojko to jedyna kompetentna osoba która mogła zostac powołana na to stanowisko. Słuszna decyzja Pana Prezydenta.

 • Mieszkaniec

  Nie mylisz.

 • Badylek

  Jojko to chyba syn innego jojko? Tacy wykształceni a nie mogą sobie znaleźć pracy gdzie indziej tylko po znajomościach.Chyba ze się mylę co do pokrewieństwa .

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.