Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowy pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego w Świetochłowicach

 • Dodano: 2019-03-14 09:45

Adam Trzebinczyk został pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju gospodarczego.

Ma on za zadanie pozyskanie nowych inwestorów oraz aktywizację i wsparcie przedsiębiorców ze Świętochłowic.

Kim jest nowy pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju gospodarczego?

Adam Trzebinczyk to absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, gdzie ukończył studia magisterskie z audytu i bezpieczeństwo informacji oraz studia podyplomowe „Zarządzanie bezpieczeństwem i menadżer informacji z archiwizacją”. Od pokoleń związany ze Świętochłowicami i Chorzowem, gdzie wraz rodziną prowadził firmę obejmującą swoją działalnością oba miasta. Od 10 lat zaangażowany w działalność społeczną i samorządową, szczególnie związany z problematyką biznesową, bezpieczeństwa oraz problemami społecznymi mieszkańców Śląska.

Głównym zadaniem Pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego będzie pozyskiwanie nowych inwestorów oraz stworzenie kompleksowej obsługi inwestorskiej.

Za cele stawia sobie:

 • aktywizację i wspieranie lokalnych przedsiębiorców;
 • wprowadzenie dialogu między władzą lokalną, a przedsiębiorcami;
 • ograniczenie biurokracji do minimum;
 • wzmocnienie pozycji i lepszej opłacalności dla firm obecnie funkcjonujących w naszym mieście;
 • poprawę wizerunku miasta w oczach potencjalnych inwestorów oraz poprawę jakości współpracy z firmami działającymi w naszym mieście.

Komentarze (72)    dodaj komentarz »

 • Ego

  Do odstraszania się nada

 • Piotr

  To, że prezydent nie ma kwalifikacji do kierowaniem miastem to od dawna wiem ale miałem nadzieję, że dobierze sobie ludzi o odpowiednim przygotowaniu (wykształcenie + zawodowe doświadczenie) i jakoś tę kadencję przeżyjemy. Okazuje się jednak, że podejmowane decyzje personalne są bardzo odległe od tego założenia i gospodarką miasta ma się zająć kolejny człowiek, który w tej dziedzinie nie ma żadnego dorobku.

 • Marek .

  Niech to będzie moją odpowiedzią - W wyborach samorządowych 2018 uzyskał/a: 475 głosów (4.75% wszystkich w okręgu)- NIE UZYSKAŁ(A) MANDATU

 • Podpis

  Niech żyje konferencja prasowa p. Prezydenta. Po niej na pewno inwestorzy będą walić drzwiami i oknami. A i w ramach oszczędności Pan Kolega Pełnomocnik Prezydenta suchara w herbacie zamoczy, bo z penością pracować będzie PRO PUBLICO BONO.

 • Jo

  Były kandydat na Prezydenta Miasta Chorzowa i Rady Miasta z listy numer 8 „KWW KUKIZ15”.Były radny Chorzowa.Fachowiec jak pieron.Niczym się nie różni polityka jednej czy drugiej opcji.

 • Ani

  Czyli kolejny "mieszkaniec" Świętochłowic.

 • gosc

  Raczej potencjalnych deweloperów... Idealne miejsce jaki przedsionek sypialniane aglomeracji. Dojazd, ustulowanie. Po co produkcja...

 • Tycjan

  Tylko który developer przyjdzie do miasta, którego sam prezydent nazywa bankrutem. Jakiś oszołom chyba a nie deweloper

 • Swój Prawdziwy

  Inwestorów interesuje nie to co mówi Prezydent a teren, cena, biznes. Lepsi jak się okazuje czasem ludzie z zewnątrz niż ci " swoi" co to wyłącznie myślą o sobie i zadzierają nosa.

 • Marek .

  Tylko żaden poważny inwestor nie przyjdzie do miasta które jego własny prezydent nazwał bankrutem , bo musi mieć świadomość że za każdą zainwestowaną 1 złotówkę może dołożyć z 5 do 10 złotych bo z kogoś trzeba wycyckać kasę aby uzupełnić braki . Wystarczy że tanio wynajmie lub odsprzeda grunty a później obciąży się go wszelkimi możliwymi i zawyżonymi opłatami , szczególnie jak się pozwoli mu najpierw trochę rozwinąć skrzydeł np. postawić halę produkcyjną i zacząć produkcję a później już będzie płacił jak za zboże :) ))

 • Marek

  Kostempski też uważał, że świętochłowiczanie są za głupi by rządzić we własnym mieście. Beger wygrał, bo miał być inny. Jest taki sam, tylko głupszy, nie doświadczony

 • Marek .

  Kostempski miał tyle plusu że miał całe zaplecze PO do dyspozycji , i było widać w pierwszej kadencji że był prowadzony z głową , jakby nie było przeszedł na prezydenta zielony i mając ledwie 30 lat , co mu odwaliło w drugiej kadencji to trudno dociec albo poczuł się zbyt pewny siebie albo mu ktoś "cholernie" dobrze się przysłużył . Obecny prezydent nie ma oficjalnie żadnego zaplecza to przylepił się do drugiej strony tego pseudo medalu czyli do PiS . Obawiam się tylko jednego w tym miesiącu chyba ma być konwencja PiS na Śląsku oby nie znalazł się tam jako gość i miał przedstawić jak to zły prezydent z PO doprowadził nasze miasto do bankructwa itp. bo PiS takiej okazji nie przepuści .

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.