Wiadomości z Świętochłowic

Nowy samochód dla Straży Miejskiej

 • Dodano: 2022-09-06 07:30, aktualizacja: 2022-09-06 07:48

Strażnicy Miejscy w Świętochłowicach zostali doposażeni w nowy samochód, który od poniedziałku służy im do interwencji.

Obchody święta Straży Miejskiej

W piątek podczas obchodów Święta Straży Miejskiej odbyło się symboliczne przekazanie samochodu strażnikom. Od poniedziałku auto rozpoczęło swoją "służbę" i już można podziwiać go na miejskich drogach.

Opisywany samochód to srebrny radiowóz Opel Combo Van (diesel, 102 KM, 1500 cm3) wyposażony i oznakowany jako pojazd uprzywilejowany. Posiada 5 miejsc, w tym 3 miejsca dla ujętych. Nowoczesny radiowóz znacznie ułatwi pracę i poprawi mobilność świętochłowickich strażników.

Komentarze (13)    dodaj »

 • |Hanys

  Prosze o usunięcie starego Opla Astre z ulicy polnej na wysokości bloku numer 6. Zglaszane to juz bylo wcześniej ale gruchot na Chorzowskiej rejestracji dalej zaburza piekno krajobrazu.

 • marian55

  Po pierwsze panie Beger - Straż Miejska miała zostać zlikwidowana ( obietnica wyborcza ) , po drugie formacja ta nie została powołana do tego by ścigać przestępców ( od tego jest policja ) ale by pilnować porządku w mieście ( egzekwowanie od ADM caystości na chodnikach i ulicach , wzajemne poszanowanie praw międzysąsiedzkich , ściganie nielegalny wywóz śmieci , porządek na skwerach i placach zabaw ITD.itp.) a nie jazda samochodem przez 8h po mięscie w koło . Jeżeli już są bo nie zostali zlikwidowani to zdecydowanie powinni więcej patrolować piesz lub na rowerach z prostej przyczyny -po prostu z tej perspektywy widać więcej i można zajżeć do różnych zakamarków które są niedostępne samochodem . Wtedy jest się bardziej EFETYWNYM w swojej pracy . Panie Beger w Świętochłowicach aż kipi od bródu na ulicach ( jeśli ma pan wątpliwości to zapraszam na wspólny spacer po miwście )

 • oficer prowadzący

  Ale oni służą za taksówkę dla radnych i nie których pracowników urzędu miasta. Jak mają ich na rowerze wozić? Na ramie? Przeca rama nie wytrzymie grubego tyłka urzędnika.

 • Ikarus

  Wygodniej będzie im spać pod dtśką na Uroczysku...

 • Amiga

  Czytam te wasze komentarze i mam wrażenie że to twórczość id....

 • klauny miejskie

  W sam raz żeby na jesieni jeździć po mieście i drzeć ryja przez megafon: "zostać w domu, bo świrusek, to rozkaz bez podstawy prawnej"

 • dziady miejskie

  Kacapy ze straży już widzę minusują wszystkie nie przychylne komentarze. Jesteście najniżej w hierarchii, za wami to są już tylko pajace co udają "łapanie" pedofilów i umieszczają kretyńskie filmiki z niepełnosprawnymi w internecie.

 • dziadek K.

  ponoć strażnicy miejscy dostali rowery dlaczego na nich nie jeżdżą tylko samochodem i tracą nasze pieniądze na paliwo

 • gość

  nasze tak, ale twoich pewnie nie! odezwał się ten co nawet sam na swój byt nie potrafi zadbać i żeruje na innych!

 • dziadek K.

  emeryci już sobie zapracowali na swój byt ćwoku a ty smarkoczu zapier...na te renty i emerytury kiedyś może też będziesz stary i na emeryturze

 • Feliks

  Zaczną nocki robic?

 • dziwne

  Przecież Beger obiecał likwidację Straży Miejskiej jako zbędnego kosztu .Co mu się odmieniło ,że zmienił zdanie ? A teraz nawet finansuje zakupy nowych aut ? Ta formacja to czym właściwie się zajmuje bo chodniki OBSRA.... przez psy i jakoś nie widać strażników .Psy bez kagańców na plantach tuż obok przedszkola często agresywne i zero strażników

 • zefel

  Strażnicy Miejscy powinni patrolować miasto na piechotę. Ciekaw jestem ile wnoszą do kasy miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również