Wiadomości z Świętochłowic

Obywatel Ukrainy podał się za inną osobę w obawie przed wysokim mandatem

  • Dodano: 2020-09-21 08:00, aktualizacja: 2020-09-21 06:57

Policjanci z drogówki zatrzymali obywatela Ukrainy, który odpowie za posługiwanie się danymi innej osoby i podrobienie podpisu na mandacie karnym.

Mężczyzna w trakcie kontroli drogowej w związku z popełnionym wykroczeniem podał stróżom prawa dane swojego szefa... w obawie przez wysoką grzywną.

Grozi mu do 5 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy, który odpowie za posługiwanie się cudzymi danymi oraz sfałszowanie podpisu na mandacie karnym. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Policjanci z drogówki przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli kierującego dacią w związku z przekroczeniem prędkości. W trakcie czynności mundurowych 41-latek podał ustnie dane i oświadczył, że jest narodowości rumuńskiej. Był wyraźnie zdenerwowany. Zarzekał się, że dokumenty zostawił w torebce żony, która dowiezie je na miejsce kontroli. Zachowanie jego wzbudziło czujność stróżów prawa. W trakcie rozmowy z dociekliwymi policjantami okazało się, że podał dane swojego pracodawcy, tym samym wprowadzając policjantów w błąd. Jak się później okazało, skłamał, bo... obawiał się wysokiej grzywny. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • szoku

    Ukrainiec pracujacy i Rumuna na Ślonsku oszukuje policjanta .dobre he he

  • Zecaj

    Banicja z Górnego Ślonska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również