Wiadomości z Świętochłowic

Oferowała łapówkę, by nie trafić za kraty

  • Dodano: 2022-12-20 05:45, aktualizacja: 2022-12-21 11:42

64-letnia mieszkanka Świętochłowic zaproponowała policjantom pieniądze, by jej nie zatrzymywali. Pomimo powiadomienia jej, że jest to przestępstwo, ona dalej nalegała.

Kobieta odpowie przed sądem za korupcję

W czwartek rano, mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ze Świętochłowic pojechali zatrzymać poszukiwaną kobietę. Był wobec niej wydany nakaz doprowadzenia do aresztu na 25 dni. Świętochłowiccy stróże prawa zastali ją w mieszkaniu. Po tym, jak przekazali jej, że zostanie zatrzymana – ta zaproponowała im pieniądze, by odstąpili od czynności. Policjanci poinformowali poszukiwaną, że to, co proponuje to przestępstwo. Ona jednak nadal nalegała na wręczenie policjantom pieniędzy. Kobieta została zatrzymana. Chciała uchronić się od kary aresztu, teraz odpowie przed sądem za korupcję. Grozi jej za to nawet 10 lat więzienia.

Zgodnie z paragrafem 3 artykułu 229 kodeksu karnego: osoba, która chce „skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej, lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Komentarze (3)    dodaj »

  • generał BAZUKA

    miała GRANATNIK im podarować tak w PREZENCIE

  • hmmmm

    Do czego to już doszło - kryminalistce się twarz zamazuje, a policjantce już nie. Przecież to może być policjantka z pionu operacyjnego i publikacja wizerunku może zaszkodzić. A jeśli nawet nie jest to i tak jest to dla niej zagrożenie i czemu ma mniejszą ochronę niż przestępca?

  • kot Filemon

    A ty wiesz że to są zdjęcia, które policja sama udostępnia? Czyżbyś sugerował że policjanci to [...]e? Więc jak masz pretensję to zadzwoń do komendanta i zapytaj czemu rozpowszechnia zdjęcia twarzy policjantów? Zdradzę ci taką tajemnicę. Przestępcy znają najlepiej twarze policjantów, bo co chwile lądują na przesłuchaniu za to co odwalili, więc to prawie już jak "rodzina"...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również