Wiadomości z Świętochłowic

"Omnibus 2022" w Reju – wiedza i zabawa

  • Dodano: 2022-04-07 06:15, aktualizacja: 2022-04-07 06:21

We wtorek, 5 kwietnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja odbył się miejski etap Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu „Omnibus 2022”, w którym wzięli udział wyłonieni podczas etapu szkolnego uczniowie klas 7-8 wszystkich świętochłowickich szkół podstawowych.

Omnibus 2022 w Świętochłowicach

Konkurs, będący efektem współpracy dwóch świętochłowickich liceów – I LO oraz II LO, rozpoczął się o godz. 9:00 powitaniem 52 uczestników przez panią wicedyrektor Joannę Grobelkę, która pogratulowała im zakwalifikowania się do etapu miejskiego. Następnie młodzież została podzielona na grupy, które z wyznaczonym nauczycielem udały się do różnych sal, aby w komfortowych warunkach rozwiązać test zawierający 50 pytań z różnych dziedzin wiedzy, np. matematyki, fizyki, historii czy języka polskiego. Po zakończonej pracy z arkuszem uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, a w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników mieli okazję uczestniczyć w zabawach prowadzonych przez licealistów z „Reja” oraz zobaczyć program artystyczny przygotowany przez młodzież z II LO. Około godz. 12:00 pani wicedyrektor ogłosiła wyniki – aż 30 uczestników zakwalifikowało się do finału „Omnibusa 2022”, który odbędzie się 21 kwietnia br. w I LO. Wszystkim uczestnikom wręczono upominki – podkładki pod myszkę z logo „Reja” oraz długopisy, a następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Jak powiedział jeden z organizatorów miejskiego etapu konkursu, „młodzież świętochłowickich szkół podstawowych wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy z różnych dziedzin – zarówno ś cisłych, jak i humanistycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a osobom, które będą walczyć o nagrody w ostatnim etapie Omnibusa życzymy powodzenia. Dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom za przybycie i mamy nadzieję, że miło spędzili czas w naszej szkole.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również