Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Opowieści "Kochanowskiego w Azji"

  • Dodano: 2019-09-26 08:15, aktualizacja: 2019-09-25 08:57

Od powrotu młodych podróżników ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Azji Południowo - Wschodniej minęło już dwa miesiące.

W minionym tygodniu uczniowie, którzy przez ponad trzy tygodnie zwiedzali Malezję i Singapur, podzielili się wrażeniami z całą społecznością szkolną.

Podczas prelekcji, połączonej z pokazem zdjęć, uczniowie wysłuchali opowieści o przygodach „ Kochanowskiego w Azji”. Nie zabrakło zabawnych historii, ciekawostek o obu krajach czy prezentacji zakupionych, egzotycznych pamiątek. Kiedy przygotowywaliśmy się do pokazu była okazja, żeby powspominać, tej podróży z pewnością nie zapomnimy do końca życia – podkreślał uczestnik wyprawy, Jan Kocurek.

Młodych podróżników z „Kochana” przyjął także pan Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger, który honorowo patronował wyprawie, oraz pani Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Dorota Leszczyńska. Oboje spróbowali egzotycznych cukierków z duriana, który uważany jest, mimo swojego specyficznego zapachu, za wielki przysmak w Azji Południowo – Wschodniej.

Wszystkich miłośników podróży zapraszamy na facebookowy fanpage „Kochanowski w Azji – Malezja i Singapur 2019”. Na bieżąco zamieszczane są tam informacje o kolejnych prelekcjach, a także o przygotowaniach do następnej, dalekiej wyprawy uczniów „Kochana”.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Oniemiały

    Beger sluchał bo sam nawet w Czechoslowacji nie był..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.