Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Oszuści czyhają! Apel mundurowych podczas wręczania seniorom maseczek ochronnych

 • Dodano: 2020-05-22 07:15, aktualizacja: 2020-05-22 07:33

Świętochłowiccy mundurowi wręczali seniorom bezpłatne maseczki ochronne w związku z koniecznością zakrywania ust i nosa m.in. podczas poruszania się w przestrzeni publicznej.

Jednak to nie jedyny powód przeprowadzonej w środę akcji. Policjantka z miejscowej komendy wspólnie ze strażnikiem miejskim apelowali także do osób starszych o zachowanie czujności. Wszystko za sprawą odnotowanych przez świętochłowicką policję kolejnych prób wyłudzenia oszczędności od najstarszych mieszkańców miasta.


Pomimo przeprowadzanych akcji profilaktycznych i wielokrotnych apeli ze strony świętochłowickich policjantów, również tych zamieszczanych na stronie internetowej miejscowej policji, wciąż dochodzi do zdarzeń, w których pokrzywdzonymi są najstarsi mieszkańcy naszego miasta. W miniony wtorek śledczy miejscowej komendy ponownie odnotowali przypadek wyłudzenia oraz prób wyłudzenia oszczędności od seniorów. W związku z tym wczoraj profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wspólnie z mundurowym z miejscowej straży miejskiej apelowali do seniorów o zachowanie czujności. Podczas prowadzonej akcji wręczali osobom starszym ulotki z informacją o sposobie działania oszustów oraz jak się przed nimi uchronić. Pamiętając o tym, że od 16 kwietnia br. wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej w związku epidemią koronawirusa, mundurowi, dbając również o zdrowie seniorów, wręczali im jedną z bezpłatnych maseczek ochronnych. Wspomniane maseczki świętochłowicka komenda policji otrzymała w ramach współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Stanisław

  Rewelacyjna inisjatywa. Dobrze, że mamy takich włodarzy i takie służby :) Aż chce się tu żyć!

 • Mieszkaniec

  Służby mundurowe wręczają Pani maseczkę i akurat zupełnym przypadkiem w tym momencie pojawia się fotograf z UM i robi zdjęcie, jak to Pan prezydent dba o mieszkańców. Przypadek? Nie sądzę.... Piękny PR brawo...

 • Ślązak z sosnowca :)

  Super tak trzymać:)

  • Ślązak z sosnowca :)
   2020-05-22 09:09
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.