Wiadomości z Świętochłowic

Podczas wręczania maseczek ochronnych seniorom, ostrzegały przed oszustami

  • Dodano: 2020-05-27 07:30, aktualizacja: 2020-05-27 08:03

Świętochłowicka policyjna profilaktyk wspólnie z przedstawicielką miejscowego Centrum Wsparcia Seniora wręczały osobom starszym bezpłatne maseczki ochronne w związku z koniecznością zakrywania ust i nosa m.in. podczas poruszania się w przestrzeni publicznej.

Jednak to nie jedyny powód akcji

Apelowały także do seniorów o zachowanie czujności. Wszystko za sprawą odnotowanych w tym roku przez świętochłowicką policję prób wyłudzenia oszczędności od najstarszych mieszkańców miasta.


Pomimo przeprowadzanych akcji profilaktycznych i wielokrotnych apeli ze strony świętochłowickich policjantów, wciąż dochodzi do zdarzeń, w których pokrzywdzonymi są najstarsi mieszkańcy naszego miasta. W związku z tym profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wspólnie z przedstawicielką z miejscowego Centrum Wsparcia Seniora, działającego w siedzibie OPS apelowały do osób starszych o zachowanie czujności. Podczas prowadzonej akcji wręczały ulotki z informacją o sposobie działania oszustów oraz jak się przed nimi uchronić. Ponadto mundurowa wspólnie z przedstawicielką wspomnianego centrum rozdawały seniorom maseczki ochronne, pamiętając o tym, że w dalszym ciągu obowiązuje zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej w związku epidemią koronawirusa. Wspomniane maseczki świętochłowicka komenda policji otrzymała w ramach współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.