Wiadomości z Świętochłowic

Pięciu kadrowiczów z Górnika pojedzie na mistrzostwa Europy. Wśród nich świętochłowiczanin

  • Dodano: 2024-05-17 16:30

Powołano młodych piłkarzy do wyjazdu na Mistrzostwa Europy do lat 17. Jednym z kadrowiczów jest Dominik Sarapata ze Świętochłowic.

Dominik Sarapata ze Świętochłowic powołany do wyjazdu na Mistrzostwa Europy

W poniedziałek 20 maja rozpoczną się finały Mistrzostw Europy do lat 17. Powołanie do wyjazdu na długo wyczekiwany nie tylko przez młodych piłkarzy, ale także kibiców turniej, który odbędzie się na Cyprze, otrzymało aż pięciu młodych piłkarzy z Górnika. Wśród nich znalazł się świętochłowiczanin Dominik Sarapata, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chorzowie.

– Na Finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 17, które odbędą się na Cyprze, pojedzie świętochłowiczanin - Dominik Sarapata. Gratulacje – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Oprócz mieszkańca naszego miasta w gronie piłkarzy, którzy wyjadą na Euro, znaleźli się także: Mateusz Jeleń, Dawid Mazurek, Bartosz Kriegler oraz Dawid Szwiec.

Kadrowicze na wyjeździe nie będą odpoczywać

Wyjazd na Mistrzostwa Europy może być dla chłopaków nie tylko spełnieniem marzeń i możliwością do jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności, ale także szansą na zdobycie kolejnych doświadczeń oraz nowych umiejętności. Nie będzie to jednak droga usłana różami, ponieważ na piłkarzy czekać będą bardzo trudni przeciwnicy. Zmagania rozpoczną się od spotkania z Włochami, które odbędzie się we wtorek 21 maja. W piątek 24 maja piłkarze zmierzą się ze Szwecją, a grupowe zmagania zakończy mecz ze Słowacją, który odbędzie się w poniedziałek 27 maja.

Jak czytamy na stronie PZPN, do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Półfinały ME zaplanowano na 2 czerwca, a finał na 5 czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również