Wiadomości z Świętochłowic

Kreatywne przedszkolaki ze Świętochłowic stworzyły własne okładki książek [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-05-17 15:45

Konkurs „Okładka ulubionej książki" został rozstrzygnięty! Dzieciaki rywalizowały w dwóch kategoriach – dla maluchów oraz dla starszaków. Przedszkolaki wykazały się niesamowitą kreatywnością oraz ogromnym talentem. Zobaczcie w galerii, jakie prace udało im się stworzyć!

Nagrodzono najpiękniejsze prace

O tym, że uzdolnionych dzieciaków w naszym mieście nie brakuje, wiemy od dawna. Tym razem utwierdziły nas w tym przekonaniu przedszkolaki, które stworzyły własne okładki książek w ramach konkursu „Okładka ulubionej książki". W Przedszkolu Miejskim nr 12 w Świętochłowicach wręczono nagrody najzdolniejszym małym artystom z naszego miasta. Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii dla maluchów:

  • I miejsce - Sofia Prystash PM12
  • II miejsce - Maria Panocha PM13
  • III miejsce - Milena Kabot PM1

w kategorii dla starszaków:

  • I miejsce - Rudolf Warzecha PM13
  • II miejsce - Róża Bosak PM2
  • III miejsce - Jakub Miter PM4

Wyróżnione prace należały do Oli Sikorskiej (PM12), Zofii Sznapki (PM2), Zuzanny Manyniak (PM1) oraz Sofii Winiarskiej (PM12).

W imieniu prezydenta miasta gratulacje nagrodzonym dzieciom złożyła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach, a rozdanie nagród uświetnił występ artystyczny nawiązujący do literatury.

– Mimo swojej nieobecności podczas uroczystości jestem pełen podziwu dla kreatywności dzieci, ale także pracy rodziców i nauczycieli. W moim imieniu gratulacje dzieciom złożyła Dyrektor Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach. Mam nadzieję, że część z tych prac znajdzie swoje miejsce na okładkach niejednych wierszy i bajek – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Zobaczcie w naszej galerii, jak kreatywne prace stworzyły przedszkolaki z naszego miasta!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Daniel Beger, Przedszkole Miejskie nr 12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również