Wiadomości z Świętochłowic

Pierwsza błogosławiona ze Świętochłowic?!

  • Dodano: 2016-06-02 08:15, aktualizacja: 2016-06-01 09:56
W bieżącym roku mija 80-ta rocznica śmierci Marii Dulcissimy Hoffmann, urodzonej w Świętochłowicach - Zgodzie zakonnicy, która, dzięki trwającemu procesowi beatyfikacyjnemu, ma szansę stać się pierwszą błogosławioną urodzoną w naszym mieście. 
 
 
Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach, któremu patronuje, włączyli się bardzo aktywnie w uczczenie tejże rocznicy. Wszystkim zależało, by przypomnieć mieszkańcom Świętochłowic postać siostry Dulcissimy,  która w szczególny sposób uczyła zaangażowania na rzecz innych osób. 
 
W piątek 20 maja uczniowie przekazali środki higieny osobistej oraz pieniądze z przeznaczeniem na schodołaz pensjonariuszom i dyrektorowi Domu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Lipinach.  Niespełna 2 tygodnie wcześniej zakończyła się akcja zbierania pieniędzy w parafii św. Józefa na Zgodzie. Uczniowie Gimnazjum nr 5 , pod kierunkiem księdza Grzegorza Matrackiego, brali bardzo aktywny udział we Mszach, a jedna z uczennic współprowadziła z księdzem kazanie. Po każdej Mszy św. były rozdawane ulotki o Patronce szkoły, symboliczne pamiątki z nią związane, a także książeczki z Jej życiorysem. Dzięki ofiarności ludzi udało się wspomóc lipińskich pensjonariuszy.
 
 
Warto wspomnieć, że w ramach obchodów nauczyciele i uczniowie gimnazjum wraz ze sztandarem uczestniczyli w podniosłej Mszy Św. w Brzeziu, którą koncelebrowali m.in. członkowie komisji odpowiedzialnej za beatyfikację Marii Dulcissimy. W samych Świętochłowicach, pod domem przyszłej błogosławionej, w dniu jej śmierci 18 - go maja, mieszkańcy spotkali się, by w trakcie "majowego" modlić się za jej szybką beatyfikację. 
 
 
Idąc za przykładem Marii Dulcissimy Hoffmann uczniowie gimnazjum podejmują bardzo wiele działań wolontaryjnych, ucząc się przy tym empatii i bezinteresownej pomocy innym - cech tak istotnych i pożądanych we współczesnym świecie!

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • ha ha

    Też mi święta co była jasnowidzącą z powodu guza mózgu.Zastanawiam się jak ona te swoje wizje przekazywała jak już wtedy nie mówiła,śmieszne to wszystko jakies

  • he he

    Palant

  • he he he

    Ślepy fanatyk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.