Wiadomości z Świętochłowic

Pierwszy Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy

  • Dodano: 2020-10-07 06:45, aktualizacja: 2020-10-07 06:56

Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy w miniony piątek odbył się Pierwszy Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach, Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach oraz SOW „Przystań”.

Podczas całego wydarzenia na odwiedzających czekały liczne atrakcje

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy (ang. International Day of Non-Violence) ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2016 r. Święto obchodzone jest corocznie 2 października. Tak ważny dla każdego dzień zakłada szerzenie idei życia bez przemocy, w duchu tolerancji i pokoju. W związku, z czym mundurowi Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz z Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Świętochłowicach oraz Centrum Integracji Społecznej, na terenie ogrodu SOW „Przystań” zorganizowali Rodzinny Piknik. Impreza wystartowała o  godzinie 15:00. Przedsięwzięcie miało na celu integrację rodzin poprzez różne zabawy i gry na świeżym powietrzu, profilaktykę dotyczącą zapobiegania i przeciwdziałania przemocy oraz upowszechnienie wśród lokalnej społeczności informacji o instytucjach świadczących w naszym mieście pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. Podczas pikniku nie lada atrakcją, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem było „Koło wiedzy”. Koło zwierało osiem różnokolorowych pól z poszczególnymi dziedzinami wiedzy. Każda z nich zawierała ukryte pytania m.in. z zakresu:

  • Bezpiecznej drogi do szkoły;
  • Ruchu Drogowego;
  • Cyberzagrozeń.

Forma nauki poprzez zabawę bardzo się sprawdziła, dzieci oraz młodzież chętnie sprawdzali i utrwalali swoją wiedzę. Na Pikniku Rodzinnym nie mogło również zabraknąć maskotki Śląskiej Policji- Sznupka, który umilał czas najmłodszym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.