Wiadomości z Świętochłowic

Pierwszy rok z serwisem NaprawmyTo

 • Dodano: 2020-04-01 07:30, aktualizacja: 2020-04-01 07:40

Już od ponad roku w Świętochłowicach działa serwis NaprawmyTo, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłaszać problemy w przestrzeni publicznej.

Za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu można zgłosić alert z oznaczeniem miejsca występowania problemu, a informacja ta trafi bezpośrednio do pracowników Urzędu Miejskiego w celu jego rozwiązania.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy mieszkańcy zgłosili:

 • 45 alertów, które pozostają otwarte,
 • 43 alerty w trakcie naprawiania,
 • 384 alerty, które zostały naprawione,
 • 215 alertów, które nie zostaną naprawione.

Jednym z przykładów jest alert z dnia 16 marca 2020 r. w sprawie „dzikiego wysypiska” przy ulicy Licealnej 1c w Świętochłowicach. Już 24 marca 2020 r. mieszkaniec otrzymał informację zwrotną od pracownika Urzędu Miejskiego, iż teren został wysprzątany z zalegających odpadów.

Zachęcamy do dbania o przyrodę i korzystania z usług serwisu NaprawmyTo (TUTAJ).

Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku, jak dodać własny alert:

Krok 1 – Lokalizacja i opis

Aby dodać alert należy przede wszystkim zaznaczyć miejsce występowania problemu – możemy wpisać dokładny adres lub zaznaczyć miejsce za pomocą znacznika przybliżając mapę (dokładne wskazanie miejsca pomoże w szybkim jego zlokalizowaniu). W tym kroku dodajemy także opis problemu. Zachęcamy do opisywania szczegółowo, aby móc przekazać jak najwięcej informacji.

Krok 2 – Galeria zdjęć

W tym kroku opcjonalnie dodajemy zdjęcia pokazujące problem, załączając odpowiedni plik graficzny. Możemy dodać maksimum 6 zdjęć. Bardzo prosimy o dodawanie zdjęć – dzięki temu od razu wiemy jakiej skali jest to problem.

Krok 3 – Wybór kategorii

Ostatnią obowiązkową czynnością przy zgłaszaniu alertu jest wybór odpowiedniej kategorii z podanej listy. Jeśli alert został dodany anonimowo, użytkownik zostanie przekierowany na stronę informującą o tym, że alert czeka na moderację. Jeśli alert został dodany przez zalogowanego użytkownika, pojawi się niezwłocznie na mapie Świętochłowic.

Istnieją 4 główne kategorie: Infrastruktura, Bezpieczeństwo, Budynki i Przyroda (jest także kategoria Inne, gdzie można zgłaszać problemy, które nigdzie nie pasują). 

Komentarze (2)    dodaj »

 • Ciekawski

  Dlaczego na ul. Stawowej (obok garaży) wykopywane są drzewka posadzone jakieś 2 tygodnie temu.

 • olewamy to

  Ściema i pic na wodę to e w temacie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również