Wiadomości z Świętochłowic

Pijany rowerzysta dwukrotnie złapany do kontroli w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-04-22 12:30

Mieszkaniec Świętochłowic w niespełna 12 godzin został dwukrotnie zatrzymany do kontroli. Wczoraj około godziny 21.00 mężczyzna, jadąc rowerem, wpadł w ręce drogówki. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu. Dzisiaj rano na ulicy Szkolnej rowerzysta ponownie wpadł w ręce mundurowych. Nie spodziewał się, że w jego organizmie znajduje się jeszcze blisko promil alkoholu.

Dwukrotnie pijany wpadł podczas kontroli

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-profilaktyczna „Jednośladem bezpiecznie do celu”, która ma na celu poprawę ich bezpieczeństwa oraz kształtowania właściwych zachowań miłośników „dwóch kółek”.

Rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, a także użytkownicy hulajnóg, to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego szczególnie narażona na skutki zdarzeń drogowym. W ubiegłym roku na drogach naszego województwa doszło w sumie do ponad 2500 zdarzeń z ich udziałem, w których 21 osób zginęło, a 517 zostało rannych.

Wczoraj około godziny 21:00 patrolując ulicę Mickiewicza mundurowi z miejscowej drogówki, zauważyli rowerzystę niepotrafiącego utrzymać równowagi. Badanie alkomatem wykazało u 40-letniego mieszkańca Świętochłowic, że kierował rowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
Dzisiaj rano na ulicy Szkolnej w ręce świętochłowickich mundurowych, ponownie wpadł ten sam rowerzysta. 40-latek czuł się dobrze i nie spodziewał się, że w jego organizmie może znajdować się jeszcze alkohol. Ku jego zdziwieniu, badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu. Łącznie w niespełna 12 godzin, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mundurowi nałożyli na 40-latka mandaty karne w wysokości 5000 złotych!

Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kazik B

    I bardzo dobrze , 5 tys zł to i tak za niski mandat . W gratisie cza było go pałką w ten mądry łeb walnąć , może by zatrybił . Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

  • Robi

    Kazik gazik nie wal głupa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również