Wiadomości z Świętochłowic

Piknik militarny - II Śląskie Manewry ASG

 • Dodano: 2020-09-04 06:45, aktualizacja: 2020-09-04 06:57

Już 12 września 2020 r. (sobota) Dolina Lipinki (AJSKA) zmieni się w pole trzech dużych bitew batalionów: niemieckiego i powstańczego wraz z podległymi im plutonami, zgodnie z trzema różnymi scenariuszami walk z użyciem broni ASG, środków pirotechnicznych pola walki oraz wykorzystaniem współczesnych zdobyczy techniki.

Wszystko z okazji 100-lecia II Powstania Śląskiego

Zdaniem organizatorów tereny Doliny Lipinki (AJSKA) to nietypowe i trudne w nawigacji obszary, szykuje się więc wymagające, kilkugodzinne starcie dwóch silnych przeciwników. Wszystkie działania, start i odprawy będą odbywać się oczywiście zgodnie z panującym reżimem sanitarnym.

Manewry wojskowe to nie tylko prawdziwa gradka dla uczestników, ale i dla obserwatorów. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli bacznie przyglądać się poczynaniom dwóch wrogich batalionów. Atrakcją są nie tylko walki, wystrzały i wybuchy, ale także umundurowanie i wyposażenie uczestników, którzy z pasją kompletują sprzęt przez cale swoje życie.

Uczestnicy manewrów będą mieli zaszczyt i okazję powalczyć w miejscu, gdzie przed 100 laty walczyli odważnie i niezłomnie Powstańcy Śląscy o dołączenie tych ziem do Polski – zapewniają organizatorzy. - Teren jest jednym z najlepszych i najbardziej różnorodnych terenów na Śląsku. Prawdziwy raj dla snajperów i szturmowców oraz osób uwielbiających myślenie strategiczne - trudny, z dużą ilością przeszkód terenowych, a przy tym bardzo bogaty we faunę i florę. Duży las, krzaki, zarośla, polany, wały, strumyki, rzeka, stawy, groble wodne, wzniesienia, doliny, jary, bagna, bunkry, a wszystko poprzecinane drogami off-radowymi i ścieżkami to wymarzony teren do manewrowania dla prawdziwych twardzieli i osób lubiących nieprzewidziane zwroty akcji.

Śląskie Manewry to także doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym, oraz wziąć udział w imprezach towarzyszących promujących militaria. Uczestnicy i obserwatorzy będą mogli spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowejoraz spędzić czas na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem.

Organizatorem manewrów jest KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Świętochłowice, Muzeum Powstań Śląskich oraz Prezes Śląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Piknik militarny - II Śląskie Manewry ASG

Komentarze (7)    dodaj »

 • jorg

  wszystko fajnie na tym plakacie napisane ale o keryj to już niy

 • Że świon

  Nie dla Tytan Świętochłowice.

 • Świony

  I Duldusia.

 • Franek

  No fajnie ale obszar doliny lipinki jest siedliskiem zagrożonych gatunków a wy tam jakieś bitwy urzadzacie

 • Mateusz

  No Piknik .Czemu nikt nie poinformuje że jednym z przedszkoli na terenie miasta mamy koronowirusa .Znowu cisza i pod dywan

 • Wilhelm

  Dzis widzialem koronawirusa jak wlaczylem tv

 • krzis

  bo ludzie nie żyją tylko wirusem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również