Wiadomości z Świętochłowic

"Pingwinkowe zawody" w Świętochłowicach. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2024-02-12 13:00

Na terenie Wież KWK Polska w Świętochłowicach odbyła się kolejna odsłona wydarzenia o nazwie „Pingwinkowe zawody” zainicjowane przez świętochłowickich policjantów. Wydarzenie te było przede wszystkim okazją do edukacji młodzieży w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2024”.

"Pingwinkowe zawody" - policyjna inicjatywa w Świętochłowicach

To już kolejne takie wydarzenie zorganizowanie dla młodych mieszkańców miasta. Tym razem z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, zostało zorganizowane dzięki współpracy z Wieżami KWK Polska w Świętochłowicach. Akcja ta była dobrą okazją do przeprowadzenia prelekcji profilaktycznej w ramach „Bezpiecznych Ferii 2024”.

Event o nazwie „Pingwinkowe zawody” zorganizowany był z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przy współpracy z: świętochłowicką Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Pożarną, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Chorzowie. Plan wydarzenia obejmował szereg atrakcji. Mundurowi  edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia.  Policjanci uczulali młodych mieszkańców miasta na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach, zjeżdżanie na sankach w nieodpowiednich miejscach, a także przypomnieli o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami. Prelekcje była idealnym momentem, aby przypomnieć wszystkim, o zasadach, jakie obowiązują na stokach narciarskich w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Państwowa Straż Pożarna prezentowała sprzęt ratowniczy. Strażnicy Miejscy i Policjanci prezentowali radiowozy. Reprezentantka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej  na stanowisku promocyjnym rozdawała ulotki, broszury informacyjne i plakaty.

Uczestnicy przystępujący do rywalizacji musieli pokonać w najkrótszym czasie slalomem ustawione pingwinki w jedną i drugą stronę. Na najlepszych czekały ciekawe nagrody w postaci kasku narciarskiego, „jabłuszek” zjazdowych, dyplomów i medali.  Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki, wręczane przez świętochłowickich mundurowych i Strażników Miejskich.

"Pingwinkowe zawody" w Świętochłowicach. Zobacz, co się działo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również