Wiadomości z Świętochłowic

Podróżnicy z Kochana ponownie zawitali do Indii [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-09-16 09:30

Tegoroczne wakacje stały się już pięknym wspomnieniem, z pewnością wyjątkowym dla grupy uczniów i absolwentów świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego. Młodzi ludzie, wraz ze swoimi nauczycielami, wzięli udział w kolejnej egzotycznej wyprawie, w ramach projektu „Kochanowski w Azji”, współorganizowanego ze świętochłowicką Szkołą Podstawową nr 2.

Uczniowie świętochłowickiego liceum odwiedzili Indie

Tym razem celem podróży były Indie, a konkretnie górska kraina Ladakh, leżąca u podnóży Himalajów. Grupa najpierw spędziła prawie dwa tygodnie na wysokościach powyżej 3000 m npm, aby następnie odwiedzić hinduskie klasyki: Agrę z majestatycznym Taj Mahal, Amritsar ze Złotą Świątynią Sikhów oraz Nowe Delhi.

- To już moja trzecia wyprawa do Azji z Kochanem, wizyta w Indiach to spełnienie moich podróżniczych marzeń, perła wśród dotychczasowych podróży – opowiadał tegoroczny maturzysta, Wojciech Brom.

- Piękne widoki Ladakhu, w połączeniu z niesamowitym kolorytem i różnorodnością północnych Indii, pochłonęły mnie całkowicie – dodał Wojtek.

Jego kolega, Jakub Bryłka, również długo będzie wspomniał tegoroczną podróż.

- Przejazd przez przełęcze na wysokościach powyżej 5300 m npm to mój osobisty rekord wysokości. Do tego niesamowita atmosfera w buddyjskich klasztorach, wszechobecny dźwięk mantr czy mistyczne wręcz przeżycie, jakim jest oglądanie o wschodzie słońca Taj Mahal, jednego z współczesnych Cudów Świata, to wszystko jeszcze mocniej rozbudziło we mnie chęć do podróżowania – dodaje Kuba.

- Młodych podróżników nie rozczarowały również „prawdziwe” Indie. Głośne, specyficznie pachnące, z niesamowitym, ostrym jedzeniem, na zawsze pozostaną w naszych wspomnieniach – podkreślają młodzi świętochłowiczanie.

Już wkrótce ekipa „ Kochanowskiego w Azji” podzieli się swoimi przeżyciami z innymi, podczas prelekcji i pokazów zdjęć.

Dalekie podróżowanie trwa w Kochanie od 2011 roku

Dotychczas uczniowie zwiedzili dwukrotnie Indie, Nepal, Wietnam, Indonezję, Singapur, Malezję i Gruzję. Nad wyprawą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Waldek

  Prezydent Beger tak krytykował swojego poprzednika..... a teraz wszędzie patronat Begera.

 • co?

  Wypoczęli ,pozwiedzali dwa miesiące PŁATNYCH WAKACJI belfry mieli .No to teraz czas na STRAJK bo jak tu do pracy się wziąć

 • Mieszkaniec

  Super wyprawa oby więcej takich inicjatyw!

 • Hanys

  Rozwala mnie kierunek, w który prą władze szkoły. Indie i ich współczynnik gwałtów, kastowość, ludzie załatwiający swoje potrzeby fizjologiczne wprost na ulicy... Serio wybieracie kierunek azjatycki? Nic nowego, Polska na ze Wschodem wiele wspólnego. Dlatego tak się przed nią bronią Ślązacy.

 • gość

  kierunek wiadomy- to takie małpowanie słowaka, a że przemek był zafascynowany azją zanim został dyrektorem to i kierunek w słowaku został. a świonach? jak zawsze małpowanie innych.... ach te kompleksy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również