Wiadomości z Świętochłowic

Podróżnicy z "Kochana" powrócili z wyprawy!

  • Dodano: 2019-07-26 07:45, aktualizacja: 2019-07-25 13:07

Po ponad trzech tygodniach spędzonych w Azji Południowo-Wschodniej młodzi podróżnicy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powrócili do domów.

W ramach projektu „Kochanowski w Azji” uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Singapur i Malezję

To była jedna z najwspanialszych przygód mojego życia, nigdy nie zapomnę tego, co tam zobaczyłem – mówił po powrocie Wojciech Brom, uczeń pierwszej klasy.

To była najdłuższa i najbardziej odległa podróż, jaką póki co odbyłem w życiu – opisywał jego starszy kolega, Mateusz LatochaAzja jest niesamowita, a my mieliśmy okazję zobaczyć z bliska to, co dotychczas oglądaliśmy tylko w telewizji – dodaje Mateusz.

Po przylocie do Singapuru podróżnicy ruszyli do Malezji. Tam odwiedzili Melakę, Kuala Lumpur, wyspy Penang i Perenthian, park narodowy Taman Negara z najstarszym na świecie lasem deszczowym, i plantacje herbaty na Cameron Highlands. W Kuala Lumpur wjechaliśmy na szczyt Petronas Towers, w dżungli na Cameron Highlands oglądaliśmy największy na świecie kwiat, raflezję, na Perenthianach nurkowaliśmy z rurką podglądając żółwie morskie i ukryte w ukwiałach błazenki, słowem, wrażeń nie brakowało – wymienia organizatorka wyprawy, pani Anna Żurek. Najważniejsze jednak, że wszyscy wrócili cali i zdrowi, nie mieliśmy też żadnych przykrych zdarzeń podczas naszej wyprawy – dodaje. 

Jestem zachwycona kulturą, architekturą, piękną przyrodą, którą zobaczyłam, obudziła się we mnie chęć podróżowania i poznawania świata – mówi Agnieszka Kochanek. Te cudowne wspomnienia pozostaną z nami do końca życia – dodaje jej koleżanka, Natalia Kotarska.

Wszystkie przygody podróżnicy na bieżąco relacjonowali na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji – Malezja i Singapur 2019”. Przeprowadzono też kilka konkursów dla śledzących wyprawę, gdzie można było wygrać pocztówkę czy magnes. O swoich wrażeniach uczestnicy będą opowiadać na prelekcjach i pokazach zdjęć na festiwalach czy w klubach podróżniczych. 

Już dziś na wszystkie serdecznie zapraszamy, o szczegółach będziemy informować na naszym wyprawowym fanpage`u, na który również zapraszamy – dodaje organizatorka wyprawy.

Honorowy patronat nad wyprawą sprawował Prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również