Wiadomości z Świętochłowic

Podróżnicy z "Kochana" powrócili z wyprawy!

  • Dodano: 2019-07-26 07:45, aktualizacja: 2019-07-25 13:07

Po ponad trzech tygodniach spędzonych w Azji Południowo-Wschodniej młodzi podróżnicy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powrócili do domów.

W ramach projektu „Kochanowski w Azji” uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Singapur i Malezję

To była jedna z najwspanialszych przygód mojego życia, nigdy nie zapomnę tego, co tam zobaczyłem – mówił po powrocie Wojciech Brom, uczeń pierwszej klasy.

To była najdłuższa i najbardziej odległa podróż, jaką póki co odbyłem w życiu – opisywał jego starszy kolega, Mateusz LatochaAzja jest niesamowita, a my mieliśmy okazję zobaczyć z bliska to, co dotychczas oglądaliśmy tylko w telewizji – dodaje Mateusz.

Po przylocie do Singapuru podróżnicy ruszyli do Malezji. Tam odwiedzili Melakę, Kuala Lumpur, wyspy Penang i Perenthian, park narodowy Taman Negara z najstarszym na świecie lasem deszczowym, i plantacje herbaty na Cameron Highlands. W Kuala Lumpur wjechaliśmy na szczyt Petronas Towers, w dżungli na Cameron Highlands oglądaliśmy największy na świecie kwiat, raflezję, na Perenthianach nurkowaliśmy z rurką podglądając żółwie morskie i ukryte w ukwiałach błazenki, słowem, wrażeń nie brakowało – wymienia organizatorka wyprawy, pani Anna Żurek. Najważniejsze jednak, że wszyscy wrócili cali i zdrowi, nie mieliśmy też żadnych przykrych zdarzeń podczas naszej wyprawy – dodaje. 

Jestem zachwycona kulturą, architekturą, piękną przyrodą, którą zobaczyłam, obudziła się we mnie chęć podróżowania i poznawania świata – mówi Agnieszka Kochanek. Te cudowne wspomnienia pozostaną z nami do końca życia – dodaje jej koleżanka, Natalia Kotarska.

Wszystkie przygody podróżnicy na bieżąco relacjonowali na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji – Malezja i Singapur 2019”. Przeprowadzono też kilka konkursów dla śledzących wyprawę, gdzie można było wygrać pocztówkę czy magnes. O swoich wrażeniach uczestnicy będą opowiadać na prelekcjach i pokazach zdjęć na festiwalach czy w klubach podróżniczych. 

Już dziś na wszystkie serdecznie zapraszamy, o szczegółach będziemy informować na naszym wyprawowym fanpage`u, na który również zapraszamy – dodaje organizatorka wyprawy.

Honorowy patronat nad wyprawą sprawował Prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również