Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

  • Dodano: 2022-05-04 10:45, aktualizacja: 2022-05-05 08:50

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. W naszym województwie doszło do 23 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, a ranne zostały 24 osoby. Odnotowaliśmy także 571 kolizji. Mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali ponadto 143 pijanych kierowców.

Policjanci podsumowali miniony weekend

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 23 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby. Na szczęście, drugi rok z rzędu, nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 143 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z majowego wypoczynku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wzburzony

    To pijoki 147 nie wiarygodne 147 brrr

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również