Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie policyjnych działań "NURD"

  • Dodano: 2022-10-03 08:15, aktualizacja: 2022-10-03 08:21

Na terenie Świętochłowic policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „NURD”. Ich głównym celem było ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach, a w szczególności poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. To właśnie oni podczas wypadków są najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie blisko 25 wykroczeń

W minioną środę na terenie Świętochłowic policjanci z miejscowej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskich działań o nazwie „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa przede wszystkim pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Ich celem było również egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących korelacji kierujący – pieszy.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Zwracali także uwagę na rowerzystów, ich stan trzeźwości oraz obowiązkowe wyposażenie jednośladów. Nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym te, na których najczęściej dochodziło do wypadków. Policjanci ujawnili blisko 25 wykroczeń. Tylko jedno z nich zostało popełnione przez pieszego.

- Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia - przekazują policjanci.

Następna informacja

Komentarze (3)    dodaj »

  • gość

    szczęśliwe i bezpieczne to miasto gdzie mimo chorego ustawiania znaków w czasie specjalnej akcji złapano tylko 25 kierowców.

  • Zeus

    Bo policja ma zapobiegac

  • Fan

    Może i ma zapobiegać wypadkom ale idzie na bardzo duże skróty. Stoicie czasami w takich miejscach że śmiech na sali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również