Wiadomości z Świętochłowic

23-letnia mieszkanka Świętochłowic handlowała podrobioną odzieżą

 • Dodano: 2022-09-30 14:30

Świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych luksusowych marek modowych. Nielegalny towar znaleźli w mieszkaniu 23-letniej mieszkanki Świętochłowic. Jego wartość wkrótce zostanie oszacowana przez legalnych producentów. Właścicielce „lewego towaru” może grozić 2-letni pobyt w więzieniu.

Handlowała podrobionym towarem

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy uzyskali informacje o kobiecie, oferującej do sprzedaży odzież opatrzoną znakami towarowymi luksusowych marek. Sprzedaż po okazyjnych cenach miała odbywać się za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić trop i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Tam przypuszczenia ich się potwierdziły.

W trakcie kontroli w mieszkaniu 23-latki, stróże prawa natrafili na podrobioną odzież. Tym samym zabezpieczyli i udaremnili sprzedaż dużej ilości towaru z podrobionymi znakami handlowymi różnych światowych marek. Łączna suma strat zostanie wkrótce oszacowana przez przedstawicieli producentów, wtedy właścicielka „lewej” odzieży usłyszy zarzut.

Zgodnie z artykułem 305 ustęp 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Komentarze (15)    dodaj »

 • kazik

  co z tym tłustym kotem kamińskim

 • Gucci

  Wiele świętochłowiczanek mogło na miejscu nabyć "firmowe" ciuchy, a teraz zostaną targi w Rudzie albo w Chorzowie. Przecież to jest brak wsparcia dla lokalnego społeczeństwa ...

 • Wzburzony

  Straszne przewinienie

 • Darek

  Ale Wy jesteście zryci…Biedna to ona nie jest skoro ma kasę żeby kupic i sprzedawacI jak zwykle dla złodziejstwa szukacie wytłumaczenia

 • Oli Oli

  Policja niech lepiej weźmie się za tych co narkotykami handlują, a nie za dziewczynę co chciała ubrania sprzedać podrobionych Marek . Kto biednemu zabroni się bogato ubrać ? Czy tylko bogacze mogą te marki nosić ?

 • Ii

  Dokładnie. Jakbym był policjantem to bym na to oko przymknął. Całe kontenery mafia przewozi i nikt tego nie chce widzieć (wiadomo dlaczego). Łapcie rekiny a nie płotki.

 • Karina

  A czy marka ma znaczenie? Jak cie nie stac nie masz proste.Też nie jeżdze Mercem tylko Fabia

 • Komendia Wiejska Piekory

  Za Ciebie się weźmiemy. Za pisanie głupot w internecie i jawne popieranie przestępstw.

 • hmmmm

  Aaa czyli biedny może kraść, bo jest biedny? Bo podrabianie czyjegoś dorobku jest właśnie kradzieżą. Jeśli pozwolimy powszechnie na podróbki to marki odzieżowe przestaną produkować (bo po pierwsze im się to nie będzie opłacać, a po drugie nie będzie można odróżnić oryginału od kopii). Naprawdę tego nie ogarniacie?

 • hanus

  Fandzolisz

 • Pałą po perfumiarzu

  Jest jeszcze ten cieć z piekar śląskich co jeździ starą czarną audi q7,na rej piekarskich, a czasem białym mercedes e klasa na świętochłowickich blachach i handluje podróbkami perfum. Weźcie zawincie tego śmiecia bo już pół swion śmierdzi tymi podróbkami. Często dobija swoje deale na parkingu przy siłowni interfit w chorzowie. W sumie jak widzę jego zachowanie, to wcale bym się nie zdziwił jakby połowę jego klientów stanowili klienci interfitu.

 • Wzburzony

  Dajcie żyć dziewczynie

 • Radca Pławny

  Przecież nikt jej nie pozbawia życia

 • ylzokel przi delufce

  I to jest najważniejsze działanie policji ? Chronienie interesów niepolskich firm a wieczorem strach przez główną ulicę przejść..

 • gość

  złodziej to złodziej,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również